Muğla Yatağan Toki Evleri kura çekilişleri bugün

Muğla Yatağan Toki Evleri kura çekilişleri bugün gerçekleşecek. Emeklilere özel inşa edilecek 79 adet konut sahiplerini bulacak

Muğla Yatağan Toki Evleri kura çekilişleri bugün

Toki'nin emeklilere özel hayata geçirdiği Muğla Yatağan Toki Evleri'nde 79 adet konut bugün gerçekleşecek olan hak sahibi belirleme kurası ile sahiplerini bulacak. 2+1 75 metrekare dairelerin bulunduğu Muğla Yatağan Toki Konutları 89 bin 500 TL'den satılacak. 

Hak sahibi olanlar, yüzde 12 peşinat ile 180 ay vade, yüzde 20 peşinat ile 240 ay vade ile konut sahibi olacaklar. Muğla Yatağan Toki Emekli Konutları'nda 180 ay vade için aylık taksit ödemesi 480 TL, 240 ay vade için ise aylık taksit ödemesi 298 TL olarak belirlendi. 

Hak sahibi belirleme kurasında, asil ve yedek listesine giremeyen vatandaşlar ise başvuru bedellerinin 28 Ocak 2016 tarihinden itibaren T.C. Ziraat Bankası Muğla Yatağan Şubesi'nden geri alabilecekler. Bugün gerçekleşecek olan Muğla Yatağan Toki Konutları kura çekişili sonuçlarını emlakwebtv.com adresinden öğrenebilirsiniz. 

Toki Konutları başvuru şartları

- T.C. vatandaşı olmak, 
- Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor ve projenin bulunduğu il/ilçe nüfusuna kayıtlı olmak, 
- Kendisine eşine veya velayeti altındakiş çocuklara ait tapuda kayıtlı bir konutun olmaması,
- Aylık hane gelirinin en fazla net 3.200 TL olması (İstanbul için 3.700 TL),
- Bir hane halkı adına, kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına 1 adet başvuru yapabilecektir.