Mülteciler Fikirtepe'den nereye taşınıyor?

Kadıköy Belediyesi, Fikirtepe'de yıkım işlemi gerçekleşmemiş binalara sığınan Suriyeli göçmenlerin Tuzla'da hazırlanmakta olan bir kampa taşınacağını duyurdu

Mülteciler Fikirtepe'den nereye taşınıyor?

'Kentsel dönüşümün kalbi' olarak tanımlanan Fikirtepe Mahallesi'ndeki yıkımı tamamlanmamış binalara yerleşen çok sayıda Suriyeli göçmenin Tuzla'da hazırlanmakta olan bir kampa nakledileceği açıklandı. Kadıköy Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Suriyeli göçmenlerin riskli yapıları mesken tuttuğuna dikkat çekilerek tahliyenin belediye ekipleri ve emniyet güçleri tarafından yapılacağı belirtildi.

Fikirtepe'de yıkımı gerçekleşmemiş binalara yerleşen Suriyeli göçmenler Tuzla'da yapılması planlanan kamplara yerleştirilecek. Kadıköy Belediyesi tarafından bölgede proje uygulamakta olan firmalara gönderilen yazıda, can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk yapıların tahliyesinin belediye tarafından yapılacağı ve göçmenlerin Tuzla'da bir kampa aktarılacağı vurgulandı. Belediye, tahliyenin ardından yıkım işlemlerinin yapılabilmesi için, firmaların ekipmanlarıyla hazır olmasını istedi.