Murat Kurum: Atılan adımlar konut satışını artıracak

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, KDV düzenlemesi ve kredilendirilebilir konut bedelinin yüzde 80'e çıkma hamlesi gibi hamlelerin konut satışlarını artıracağını söyledi

Murat Kurum: Atılan adımlar konut satışını artıracak

Hükümetin konut sektörüne destek sunmak amacıyla attığı hamleleri yorumlayan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, "Atılan adımlar konut satışını hareketlendirecek..." dedi.

Konut satışını destekleyecek hamleler
Büyükyalı Projesi'nin lansmanında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kurum, gayrimenkul sektörünün alışık olmadığı derecede hareketli bir Ağustos ayı yaşadığını ve sektör ile yan alanların yoğun biçimde çalışmaya başladığını hatırlattı. Kurum hükümetin inşaat sektörüne verdiği önemi her ortamda dile getirdiğini ve atılan son adımların büyük önem taşıdığını belirterek:

"En son atılan KDV düzenlemesi ve dün açıklanan, konut kredilerinde yüzde 75'lik banka kredisi oranının yüzde 80'e çekilmesi, konut satışındaki hareketi destekleyecek..." ifadelerini kullandı.

KDV ve Tapu harçlarında düzenleme beklentisi
Sektör olarak atılan adımlardan dolayı Hükümet'e teşekkür ettiklerini de söyleyen Kurum, tapu harçları ve KDV rayiçlerinde de gerekli düzenlemenin yapılmasının beklendiğini belirtti. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum:

"Gayrimenkul sektörünün bu düzenlemelere ihtiyacı var..." şeklinde konuştu. 

Büyükyalı da kampanyaya dahil oldu
Emlak Konut tarafından başlatılan ve yüzde 0.70'lik faiz olanağı sunan kampanyaya bugün tanıtımı yapılan Büyükyalı Projesi'nin de dahil olduğunu söyleyen Kurum:

"Büyükyalı Projesi de lansmanla birlikte aslında bu kampanyaya dahil olmuş oldu. Sanırım bu segmentte de böyle bir kampanya ilk defa oluyordur. " ifadelerini kullandı.