Murat Kurum'dan kampanya açıklaması: En doğru zaman

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, firma tarafından hayata geçirilen kampanya ile ilgili değerlendirmesinde: "Konut satın almak için en doğru zaman..." ifadelerini kullandı.

Murat Kurum'dan kampanya açıklaması: En doğru zaman

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, sektörde heyecan yaratan yüzde 0.70'lik faiz ve 120 ay vadeli Emlak Konut Kampanyası hakkında bir değerlendirmede bulundu. 15 Temmuz sonrasında demokrasi mücadelesi veren Türk milletinin her şeyin en iyisini hak ettiğini söyleyen Kurum: "Konut sahibi olmak için en doğru zaman..." dedi.  

Finans kuruluşları bile altından kalkamazdı
Emlak Konut olarak tarihi bir kampanyayı hayata geçirdiklerinin altını çizen Kurum, kampanya ile birlikte alt gelir grubu için uygulanan oranların orta ve üst gelir grubu için de geçerli hale geldiğini söyledi. Kurum, yüzde 0.70 oranındaki faiz oranının yılda 8.4 gibi bir orana denk düştüğünü vurgulayarak: "Bu, finans kuruluşlarının bile kısa vadede altından kolay kolay kalkacağı bir oran değil." ifadelerini kullandı. 

Murat Kurum'dan kampanya açıklaması: En doğru zaman

Sektöre pozitif katkı: Satışlar yükselecek
Kampanyanın şirketin nakit akışına olumsuz bir etki yapmayacağını, tam aksine satışlar üzerinde olumlu bir etkide bulunacağının altını çizen Kurum:

"Kampanyamız şirketimizin nakit akışında olumsuz bir etki yapmayacağı gibi aksine satışları artıracak, sektöre ivme kazandıracak olan kampanyamız, konut almak isteyenler için tarihi bir fırsat. Konut sahibi olmak ve gayrimenkule yatırım yapmak için en doğru zaman" şeklinde konuştu. 

TÜFE güncellemesi 2017'nin ikinci döneminde yapılacak
TÜFE'li satışlarda 30.06.2017 tarihine kadar güncelleme yapılmayacağı öngörülen şartnamede bu güncellemenin 2017 yılının ikinci döneminden itibaren yapılması planlanıyor. TÜFE oranı şayet 6 aylık yüzde 5'i aşarsa, güncelleme oranlarının ise 6 ayda yüzde 5 ile sınırlanması planlanıyor.