Murat Kurum'dan önemli açıklamalar

Adım İstanbul projesinin lansmanına katılan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, seçimlerden, Emlak Konut'un mali tablosuna, 1453 projesi ruhsatlarından gelecek hedeflerine kadar, farklı konularda önemli açıklamalarda bulundu

Murat Kurum'dan önemli açıklamalar

Emlak Konut güvencesi ve İntaya, EYG ve İntes hasılat paylaşım ortaklığı ile hayata geçirilen Adım İstanbul projesinin lansmanına katılan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, kuruluşun hedeflerinden mali tablosuna ve yürütülen projelerden sektörün makro analizine dek farklı konularda önemli açıklamalarda bulundu. Murat Kurum tarafından yapılan açıklamalardan bazı başlıklar şöyle:

 • 1453 projesinde rusatlar iptal mi edildi?

  Murat Kurum'dan önemli açıklamalar


  "Bizim 1453 projesi ile ilgili planlarımız sürüyor. 2012 yılında açılmış bir dava yok; planlarımız doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyor. Ben basında, bu tip haberler görmedim. Projemizin kaba inşaatları bitti ve halen devam ediyor. 4 bin çalışanımızla birlikte projeyi tamamlayacak. Projede iptal yok..."
 • Seçim sonuçlarının sektöre etkileri

  Murat Kurum'dan önemli açıklamalar


  "Seçimlerle birlikte gayrimenkul sektörü hızlı bir hareketlenme yaşadı. 10 gün içerisinde satışlar arttı"
 • Emlak Konut ihale ve arsa satın alma hedefleri

  Murat Kurum'dan önemli açıklamalar


  Bugün itibarıyla planladığımız ihale sayısının üzerine çıktık. Rekor düzeyde, tarihi bir ciroya ulaştık. Bu yıl gerçekleştirdiğimiz ihalelerimizin toplamında 18 milyar TL'ye ulaştık. Yalnızca İstanbul'da değil Anadolu'nun değişik bölgelerinde de ihaleler gerçekleştiriyoruz. Arsa alımları ise sürüyor. İstanbul'un Üsküdar, Kağıthane, Başakşehir ve diğer semtlerinden bugüne dek 11 milyar 500 milyon TL'lik arsa satın aldık. Bu yılki arsa satın alma miktarımız 1 milyar TL'nin üzerine çıktı. Yatırımlarımızın çoğunu arsa yatırımına ayırıyoruz"
 • Emlak Konut yıllık ciro hedeflerini tutturacak mı?

  Murat Kurum'dan önemli açıklamalar


  Şu an itibarıyla 5.7 milyar TL ciroya ulaştık. Önümüzde 2 ayımız var; 6.76 TL'lik ciro ve 12 bin 16 bağımsız birim hedefinin yakalanabileceğini düşünüyorum. 12 bin bağımsız bölümü yakalamak adına da 3 bin bağımsız bölüm satışına ihtiyacımız var. Bu projelerin lansmanı seçim dönemi nedeniyle hep ötelendi. Yine de açığını önemli oranda kapanacağını düşünüyorum."
 • Orta ve alt gelir grubu için proje üretilecek mi?
  Alt gleri grubuna yönelik çalışmalar yaptık; Ispartakule, Hoşdere gibi yerlerde hayata geçirdiğimiz projelerde bir kısmı kura ile sattık. Orta ve altı gruplar için ödeme şartlarının biraz daha uygun olduğu projeler hayata geçirdik. Önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz. Hedeflerimizde alt gelir grubu için de projeler var..."