MÜSİAD, Kıbrıs Lefkoşa’da şubesini açtı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Kıbrıs Şubesi’ni düzenlenen bir tören ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkenti Lefkoşa’da açtı

MÜSİAD, Kıbrıs Lefkoşa’da şubesini açtı

01 Mart 2014 / emlakwebtv
Açılış öncesi bir dizi temaslarda bulunan Nail Olpak başkanlığındaki MÜSİAD Heyeti sırası ile Türkiye Cumhuriyeti KKTC Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Dr. Sibel Siber, KKTC Başbakan’ı Özkan Yorgancıoğlu ve KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nu ziyaret etti. Ziyaretler sonrası KKTC’nin başkenti Lefkoşa Dereboyu'nda bulunan "MÜSİAD Kıbrıs"ın açılışına, KKTC Dışişleri Bakanı Özdil Nami, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, MÜSİAD Kıbrıs Temsilciliği Başkanı Okyay Sadıkoğlu ve MÜSİAD’ın yurtiçi ve yurtdışı üyeleri katıldı.

Açılış Galasında KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu müzakerelere de değindi
MÜSİAD Kıbrıs’ın açılışı sonrası ise Kıbrıs Ürünleri Fuarı Açılışı ve MÜSİAD Kıbrıs Açılışı Gala Programı tertiplendi. MÜSİAD Heyetini kabulü ve Kıbrıs Ürünleri Fuarın Açılışına katılan KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Güney Kıbrıs Rum Kesimi ile yürütülen müzakerelere de değindi.

Eroğlu: “MÜSİAD, Türkiye’nin güçlü ekonomik kuruluşlarından biri”
MÜSİAD Heyetini kabulde konuşan KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, MÜSİAD’ın Türkiye’nin güçlü ekonomik kuruluşlarından biri olduğunu ifade ederek, Türkiye’nin ekonomisinin güçlenmesinde MÜSİAD’ın önemine vurgu yaptı. Güçlü bir Türkiye temenni ettiklerini kaydeden Eroğlu, “Bugün bizim en büyük güvencemiz anavatan Türkiye’dir. Türkiye’nin garantisi bizim olmazsa olmazlarımdan biridir” dedi.