Mustafa Orman: 500 milyon USD ciro hedefimiz var

Trendist Ataşehir Genel Müdürü Mustafa Orman, Emlakwebtv.com ekibinin sorularını yanıtladı

Mustafa Orman: 500 milyon USD ciro hedefimiz var

Trendist Ataşehir Genel Müdürü Mustafa Orman, Emlakwebtv.com ekibinin sorularını yanıtladı. Orman, 2014 yılının nasıl geçtiği ile birlikte 2015 yılı hedeflerinden bahsetti.

Trendist Ataşehir Genel Müdürü Mustafa Orman 2014 yılı sektör açısından oldukça hareketli geçti derken, yerel ve cumhurbaşkanlığı seçimleri nedeniyle bekleyen taleplerin seçin sonrasında alıma dönüştüğünü dile getirdi. Orman, 2014 yılı gayrimenkul sektörünü değerlendirirken 2015 yılı beklentileriyle ilgili olarak da şu yorumlarda bulundu:

Trendist Ataşehir'in satışına başladığımız 1 yıl içerisinde, satışlarımız beklentilerimizin üzerinde bir seyirle devam ediyor. Projemizin yüzde 71'inin satışlarını tamamladık. Özellikle Uluslararası Finans Merkezi inşaatının ve Kent Park projesinin başlamasıyla beraber Ataşehir'e olan talebin çok daha yoğun olacağına eminiz. Bu sebeple projenin yapacağı prim potansiyeli yılbaşı itibariyle hedeflerimizin de üzerinde olacağı kanaatindeyiz. Aralık ayı içerisinde projemizde yer alan toplam 10 bin metrekarelik ticari ünitelerin, yaklaşık 5 bin metrekarelik bölümünü satışa çıkarmayı hedefliyoruz. Ataşehir'in bu noktasındaki ticari ünite ihtiyacı göz önünde bulundurularak tasarlanan dükkanlarımız, sadece Trendist Ataşehir projesi için değil, proje çevresinde yaşayanlar için de katma değer sağlayacak. Bunun yanında, şuan ağırlığı Ataşehir bölgesinde olmak üzere Anadolu yakasının merkezi lokasyonlarında arsa stoğumuz bulunmakta. Mevcut stoğumuza yenilerini eklemek için de yoğun bir araştırma faaliyeti yürütüyoruz.Bu projelerimizde toplam 500.000.000 USD'lik bir ciro öngörmekteyiz ve 2015 yılının bahar aylarında başlamayı planlıyoruz. Yurtiçi ve yurtdışı ekonomik göstergeler, sanayi üretimindeki artış oranları ile Euro bölgesindeki gelişmeler 2015 için en önemli konu başlıkları arasında yer alıyor.