Müteahhitler Birliği'nden başsağlığı mesajı

Türkiye Müteahhitler Birliği, Atatürk Havalimanı saldırısında hayatını kaybedenler için başsağlığı mesajı yayınladı

Müteahhitler Birliği'nden başsağlığı mesajı

Türkiye Müteahhitler Birliği- TMB, dün Atatürk Havalimanı'na yönelik terör saldırısında yaşamını yitirenler için bir başsağlığı mesajı yayınladı. Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithan Yenigün imzasıyla yayınlanan mesajda, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa dileğinde bulunuldu. 

Türkiye Müteahhitler Birliği mesajı
Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, yayınladığı mesaj ile İstanbul Atatürk Havalimanı saldırısının herkesi derin üzüntüye boğduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı.

"Saldırıda hayatını kaybeden yerli ve yabancı tüm insanlara rahmet, ailelerine sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz.  Türkiye Müteahhitler Birliği olarak hain terör saldırılarını nefretle kınıyoruz. Ülkemizin huzur ve barış ortamına en kısa zamanda yeniden kavuşmasını sağlamak üzere tüm yetkili ve ilgililerin birlik ve beraberlik içerisinde üzerlerine düşen görevleri gecikmeden yerine getirmelerini bekliyoruz. Teröre karşı tüm çevrelerin göstereceği sağduyu ve hassasiyet Türkiye’nin en büyük gücüdür. "

Atatürk Havalimanı saldırısı
Atatürk Havaliman dış hatlar terminalinin girişinde dün akşam saatlerinde meydana gelen patlamada çok sayıda kişi yaşamını kaybetti. İstanbul Valiliği tarafından yapılan son açıklamaya göre hayatını yitiren kişi sayısı 41'e ulaştı. Hastaneye yaralı olarak kaldırılan 239 kişiden 109'unun taburcu edildiği, 130 kişinin tedavisin de devam ettiği belirtiliyor.