Müteahhitler için okul açılıyor

Türkiye'nin ilk Müteahhitlik okulu, Adana Kamu Müteahhitleri Derneği ile Çağ Üniversitesi arasında imzalanan bir protokolle hayata geçiyor

Müteahhitler için okul açılıyor

20 Haziran 2014/Emlakwebtv
Türkiye'nin ilk Müteahhitlik Okulu protokolü, Çağ Üniversitesi ile Adana Kamu Müteahhitleri Derneği arasında imzalandı. AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu ve Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. H. Çetin Bedestenci tarafından imzalanan protokol töreninde, iş ve eğitim dünyasından çok sayıda temsilci hazır bulundu. 

AKAMDER Başkanı Mustafa Karslıoğlu, yaptığı açıklamada, Yönetim Teknikleri, Değişim Yönetimi ve İş Dünyasında Uygulamaları-İş Yerinde Verimliliği Arttırma Yöntemleri-İletişim ve Vücut Dili-İkna Yöntem ve Becerileri-Türkiye Ekonomisinin Özellikleri ve Kıbrıs İş Olanakları-Temel Hukuk-Hizmet Sözleşmeleri-KİK Uygulamaları-Vergi-İş Sağlığı ve Güvenliği konularında eğitim verilecek olan Müteahhitlik Okulu projesinin, ulusal çapta yayılmasını amaçladıklarını kaydetti.

Müteahhitler daha donanımlı olacak
Karslıoğlu, Çağ Üniversitesi akademisyenleri tarafından eğitim alacak müteahhitlerin daha donanımlı hale geleceğini belirtti.

Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. H. Çetin Bedestenci ise, “Öğrenmenin ve gelişmenin sınırının olmadığı gerçeğinden hareketle, ülkemizde bir ilki gerçekleştirerek benzerlerine örnek teşkil edecek bir proje olan, Müteahhitlik Okulu projesini hayata geçirecekleri için AKAMDER’i kutluyorum. Üniversite olarak akademik destek vermekten mutluluk duyacağız” dedi.