Müteahhitlerden 29 Ekim kutlaması

“Cumhuriyet sonrasının en büyük projesi olan kentsel dönüşüm, 90 yaşındaki Cumhuriyet’e yakışır şekilde modern ve sağlam olarak hayata geçirilmeli”

Müteahhitlerden 29 Ekim kutlaması

29 Ekim 2013 / emlakwebtv
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, Cumhuriyet’in Türkiye’nin çağdaş tarih sahnesinde hak ettiği yere gelmesinde en önemli unsurlardan biri olduğunu söyledi.

Tellioğlu: “inşaat müteahhitleri olarak Atatürk’ün çizdiği yolda ilerleyeceğiz”
Tellioğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Atatürk ve silah arkadaşlarına şükranlarını sunmayı bir borç bildiğini kaydeden Tellioğlu, inşaat müteahhitleri olarak Atatürk’ün çizdiği yolda ilerleyeceklerinin altını çizdi.

Tellioğlu: “Biz de inşaat müteahhitleri olarak, Cumhuriyet’e sonuna kadar sahip çıkacağız”
Cumhuriyet’in kurulmasıyla tüm vatandaşların eşit sayılmaya başlandığını hatırlatan Tellioğlu, şunları söyledi: “Ulusal bağımsızlığını kaybetme noktasına gelen Türk milletinin yeniden dirilişinin sembolü olan Cumhuriyet, 90 yıldır sönmeyen bir ateş. Türk milleti kendisine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah dolu yarınlara ulaşmak için şüphesiz ki el birliğiyle çalışıyor, çalışacaktır. Biz de inşaat müteahhitleri olarak, Cumhuriyet’e sonuna kadar sahip çıkacağız. Yüce Türk milletine armağan edilen Cumhuriyetimizin bilincinde olup, değerlerimizin nimetinden geçinmek yerine onları yüceltmeye çalışmalıyız.”

Cumhuriyet’in en büyük projelerinden olan kentsel dönüşümün, Cumhuriyet’e yakışır bir şekilde ilerlemesinin önemine işaret eden Tellioğlu, “90 yaşındaki kentsel dönüşümün en büyük adımlarından biri kentsel dönüşüm. Türkiye 90 yıldır çok değişti ve gelişti. Bu gelişime, kentsel dönüşümle birlikte sağlam ve modern bir çizgi getirmek de yetkililerin elinde. Cumhuriyet’e sahip çıkarken, onun en önemli projesi de asla göz ardı edilmemeli” diye konuştu.