Müteahhitlik Sertifika Programı'na kayıt için son tarih 31 Ekim

Türkiye'nin ilk Müteahhit Sertifika Programı İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde açıldı. Programa kayıtlar 31 Ekim'e kadar devam edecek.

Müteahhitlik Sertifika Programı'na kayıt için son tarih 31 Ekim

Türkiye müteahhitlik sektörü için bir ilk niteliği taşıyan "Müteahhit Sertifika Programı" İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde açıldı. Programa, arsası olup kendisi inşaat yapmak isteyen ancak daha önce müteahhitlik yapmamış kişiler katılabilecek. Program herkes için müteahhitliği olanaklı kılacak...

Türkiye'nin ilk Müteahhit Sertifika Programı

Arsası olan ve kendi arsasında inşaat uygulamak isteyen kişilerin katılım gösterebileceği Müteahhit Sertifika Programı açıldı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilecek olan program, mimarlık ve mühendislik fakültelerinde eğitim alanlar da dahil olmak üzere, farklı bölümlerden mezun olanları da kapsayacak. Üniversite mezunu olmayanların da eğitim almasına olanak tanıyacak program, kendi arsasına inşaat yapmak isteyen kişilerin katılımını hedefliyor. 

Müteahhitlik Eğitim Sertifika Programı

Aydın Üniversitesi Bünyesi'nde gerçekleştirilecek olan Müteahhitlik Eğitim Sertifika Programı, katılımcılarına, iş dünyasının patron ve yöneticileriyle de birebir tanışma şansı tanıyacak. Program bünyesinde, ergonomiye uygun yapı inşa etme teknikleri üzerine bilgi verilirken, işlevsellik, ulaşılabilirlik, maliyet ve lokasyon gibi kriterlerin yanında arsa seçimi gibi alanlarda eğitim sunulacak. Eğitim programı ayrıcak bu kategoriler üzerinde uygun düşünme yeteneklerini geliştirmeye yönelik dersler içerecek.

Prof. Dr. Mehmet Fatih Altan yönetiminde

Temel düzey ve ileri düzey olmak üzere 2 modülden meydana gelecek olan Müteahhitlik Eğitim Sertifika Programı İstanbul, İzmir, Hatay, Bursa ve Ankara gibi kentlerde uygulanacak. Prof. Dr. Mehmet Fatih Altan yönetiminde yürütülecek olan program İstanbul Aydın Üniversitesi İnşaat Mühendisliği laboratuvarlarının desteği ile gerçekleştirilecek. Bu destek ile ulusal ve uluslararası katılımcılara uygun standart ve kriterlerde hazırlanan program, mimar, müteahhit, mühendis, inşaat mühendisliği öğrencileri ve teknikerlerin de müteahhitlik sürecinin her aşamasını öğrenerek, iş hayatında rekabet edebilme şansı yakalamalarına olanak tanıyacak. 

Program eğitmenleri ve ücret bilgisi

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Fatih Altan ve İstanbul Aydın Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Yarı Zamanlı Öğretim Görevlisi ve İnşaat Yüksek Mühendisi Hasan Turan tarafından gerçekleştirilecek eğitim, toplamda 48 saat sürecek. Program ücreti ise 2.000 TL olarak belirlenirken 31 Ekim tarihine kadar başvurular yapılabilecek. Program bünyesinde yüzde 30 oranında indirim olanağı da sunulurken bu indirimle birlikte program ücretleri 1.600 TL olarak belirlenecek. Tamamlayanlara İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörlük Onaylı Eğitim Sertifikası'nın verileceği program kapsamındaki eğitimler 25 Ekim tarihinde başlayacak. 

Program içeriğinde neler var?

İstanbul Aydın Üniversitesi Müteahhitlik Eğitim Sertifika Programı kapsamında şu derslere yer verilecek:

- Müteahhitlik Mesleğine Profesyonel Bakış ve Tarihçesi
- İnşaat Firmalarının/Şirketlerinin Yönetim Şekli ve Yapısı
 Proje Müeliflerinin Görev ve Yetkileri
- Yapı Denetim Firmalarının Görev ve Yetkileri ile Laboratuvar Çalışması
- İskan ve İş Bitirme Almak İçin Gerekli İşlemler
- Gayrimenkul Pazarlama Teknikleri ve Araçları Hakkında Genel Bilgi
- Müteahhitlerin Finans Hareketleri ve Bankalar