Mutluluğun anahtarını merkezde görüyor

Özak GYO’nun genel müdürü Sadun Coşkuntürk, “Merkeze dönüş başladı. İnsanlar sosyalleşme için şehrin merkezine geliyor ve burada mutlu oluyorlar” dedi

Mutluluğun anahtarını merkezde görüyor

27 Haziran 2013 / Bülent Yoldaş / Posta Gazetesi

Mutluluğun anahtarını merkezde gören ve şehir merkezinde projelere odaklanan Özak GYO’nun genel müdürü Sadun Coşkuntürk, “Merkeze dönüş başladı. İnsanlar sosyalleşme için şehrin merkezine geliyor ve burada mutlu oluyorlar” dedi

1 milyar TL’lik portföyü bulunan Özak GYO, Özak Holding içerisinde gayrimenkul alanında lokomotif şirket olarak yoluna devam ediyor.  “Güvenilir getiri anlamında rota şu anda gayrimenkulü gösteriyor” diyen Özak GYO Genel Müdürü Sadun Coşkuntürk, devam eden Hayat Tepe ve Bulvar 216 projelerinin yanı sıra 2014 yılında Balmumcu’daki arazilerine otel ve rezidans yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Balmumcu’ya otel ve rezidans

Balmumcu projesinin şekillenmeye başladığını aktaran Coşkuntürk,  “İş merkezi ve ofis binalarından sonra ilk konut projemiz olan ikisi 24, biri 23 katlı üçgen mimari anlayışıyla inşasına başlanan Özak Hayat Tepe’de 12. katlara ulaştık. 160 dairenin satışını gerçekleştirdik” dedi.  Hayat Tepe’nin ardından gündemlerinde bulunan ve daha önce açıkladıkları Ataşehir’deki Bulvar 216 projelerinin inşaa hazırlıklarına da başladıklarını aktaran Coşkuntürk, halka açık bir şirket olarak ne vaad ettiysek hayata geçirdik” dedi.

‘Kentsel dönüşüm ranta dönüşmesin’

Gezi Parkı olaylarının satışları çok fazla etkilemediğini aktaran Coşkuntürk, “Konutlar 40-50 yıl gibi uzun ömürlü ürünlerdir. Böyle süreçlerde ülkelerin ekonomilerinde iniş ve çıkışların olması da gayet normaldir” dedi. Sektörde arz-talep dengesinin iyi kurgulanmasını önemsediklerini de anlatan Coşkuntürk, Kentsel dönüşüm rantsal dönüşüm olarak algılanmaması gerektiğini de vurguladı. “Kentsel dönüşüm yeşil alandan, yolların artırılmasına, enerji tasarrufundan sosyal yaşama kadar birçok halkayı içeriyor. Bu halkalarının birinin eksik olması halinde kentsel dönüşüm tamamlanamaz. Devletin kanunlarla ortak konsensüs oluşturması gerekiyor ve işi yüklenici firmaya devretmesi gerekiyor” dedi. Şehir merkezindeki projelerin revaçta olduğunu da söyleyen Coşkuntürk, “İnsanlar sosyalleşme için şehrin merkezine geliyor ve burada mutlu oluyorlar. İş hayatı, sinema, hastane, okul hepsi şehrin merkezinde. Bunlara ulaşmada fazla zaman harcayan mutsuz oluyor” dedi.

Ataşehir’de ‘Bulvar 216’ yükseliyor

Özak GYO’nun Ataşehir’de hayata geçirdiği Bulvar 216 projesinde 120 metrekareden 2 bin 300 metrekareye kadar ofisler bulunacak. 70 milyon dolara mal olacak projede, hem kiralama hem de satış teklifleri aldıklarını anlatan Coşkuntürk, “Kullanım alanlarını yatay ve düşey sirkülasyon ve birbirini tamamlayan perakende alanlarını oluşturmak için yurt dışından uzmanlarla çalışıyoruz. Bina yönetimi ise 34 Portall ve İşistanbul iş merkezlerimizdeki deneyimlerimizle biz yürüteceğiz” dedi.