MUUM, iki projesiyle WAF finalinde

MUUM Mimarlık, Dünya Mimarlık Festivali kapsamında düzenlenen WAF 2015 Awards finallerine 2 projeyle katılma başarısını gösterdi.

MUUM, iki projesiyle WAF finalinde

MuuM Mimarlık, Erciyes Kongre Merkezi ve Lösev Doğal Yaşam Merkezi projeleriyle, Dünya Mimarlık Festivali kapsamında düzenlenen WAF 2015 Awards Finalleri'ne kaldı. Erciyes Kongre Merkezi, Geleceğin Kültür Yapıları, Lösev Doğal Yaşam Merkezi ise "Geleceğin Sağlık Yapıları" kategorilerinde büyük ödülün adayları arasında gösterildi. 

Muum iki projesiyle finalde
The Architectural Review ve The Architects’ Journal gibi prestijli mimarlık dergilerinin de yayıncısı olan İngiltere merkezli EMAP tarafından, bu yıl sekizinci kez düzenlenen ve son dört yıldır Singapur’da gerçekleşen WAF 2015 Awards’a toplam 60 ülkeden çok sayıda proje başvuruda bulundu.  

Geçtiğimiz sene mimarlık ve tasarım dünyasından 2000’den fazla kişinin katılımıyla gerçekleşen Dünya Mimarlık Festivali’nin bu yılki ödül jürisinde Sou Fujimoto, Kerry Hill, Ian Moore gibi dünyaca ünlü mimarlar ve The Plan, Mark, The Architectural Review gibi nitelikli mimarlık ve tasarım dergilerinin editörleriyle birlikte toplam 43 kişi yer alıyor. Jürinin 31 kategori içerisinden seçtiği kategori birincileri, festivalin son gününde Dünyanın En İyi Yapısı ve Dünyanın En İyi Projesi ödülleri için yarışacak.

Muum Mimarlık hakkında
Tasarım odaklı bir mimarlık ofisi olarak Y. Mimar Murat Aksu ve Y. Mimar Umut İyigün tarafından 1998’de, İstanbul’da kurulan MuuM, mimarlık, iç mimarlık ve kentsel tasarım alanlarında çalışmalarını sürdürüyor. İşverenleri için en çağdaş teknikleri kullanarak yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler üretmeyi hedefleyen, tek bir binadan büyük ölçekli planlama projelerine kadar çeşitlenen mimari tasarım hizmetleri sunan MuuM, fonksiyonel, estetik ve sosyal sorumlu çevreler üretmek amacıyla tasarım sürecinde konunun etki alanındaki tüm kesimlerin sesini duymaya çalışıyor. 

Firma Bilgisi: Muum