Nata Holding 2020'ye kadar 2 bin konut yapacak

Yurt içi ve yurt dışında önemli projelere imza atmayı sürdüren Nata Holding, 2020 yılına kadar İstanbul, İzmir ve Ankara'da 2 bin konut daha inşa edecek

Nata Holding 2020'ye kadar 2 bin konut yapacak

Nata Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık, firmanın 2020 yılına dek 2 bin konutluk projeleri hayata geçirmeyi hedeflediğini açıkladı. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere konut ve AVM yatırımları için hazırlık çalışmalarının sürdüğünü söyleyen Tanık: "İstanbul, Ankara ve Adana'da yatırımlarımız olacak. Konut ve AVM yapmayı planlıyoruz. Bununla ilgili tüm fizibile çalışmalarını tamamladık" ifadelerini kullandı. 

İlk konut projesi Sultangazi'de
Nata Holding tarafından hayata geçirilecek ilk konut projesi Sultangazi'de yükselecek. Firma, 74 bin metrekarelik arazi üzerinde inşa edilecek projeyi 3 sene içerisinde tamamlamayı hedefliyor. Nata Holding projesinin toplam yatırım değeri de 450 milyon doları bulacak

Türkmenistan'da Nata Holding gerçeği
Diğer taraftan, Türkmenistan'ın kritik ulaşım projelerine imza atmayı sürdüren NATA Holding, 2016-2017 Asya Olimpiyatları'na ev sahipliği yapacak Aşkabat'ta da 70 kilometrelik bir kulvar çalışması yürütüyor. Bu zamana dek bölgede 180 civarında köprü yapımına imza atan firma, Kazakistan, Türkmenistan ve İran'ı birbirine bağlayacak demiryolu hattı işinin yapımını da başarıyla tamamladı. 

 

Nata Holding 2020'ye kadar 2 bin konut yapacak

 

Nata Holding'in yürüttüğü çalışmalarla ilgili bilgi aktaran Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık, firmanın bu zamana kadar hayata geçirdiği, köprü, sinyalizasyon sistemleri, mekanik işler, konut ve istasyon yapımına ek olarak, yeni cadde ve köprülü kavşak inşaat çalışmalarının da sürdüğünü söyledi. Tanık:

"Bu ülkeye 54 adet yaya alt üst geçidi yapıyoruz, insanlar olimpiyat sırasında rahat hareket etsinler diye. Protokolün kaldığı bölgeyi, havaalanına 5 dakika mesafeye düşürdük." ifadelerini kullandı.

Aşkabat'ın alt yapısını Nata yeniliyor
Tanık, Aşkabat'ın altyapısını yenileyen projelerin hayata geçirildiğini ve 250 kilometre uzunluğunda yağmur suyu, pis su şekebesi yenileme çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek: "Yeni bir başkent oluyor. Aşkabat, ulaşım sorunu olmayan temiz pırıl pırıl geniş yolları olan bir şehir haline gelecek..." dedi. 

 

Nata Holding 2020'ye kadar 2 bin konut yapacak

 

Firma Bilgisi: Nata Holding
Proje Bilgisi: Nata Incek