Neden Sancaktepe'den ev alınır?

Sancaktepe hızla gelişirken ev alanlara kazanç sağlıyor. Bu gelişimin altında ise birçok neden yatıyor. Evlerin günden güne primlendiği bölgenin avantajlarını sıralayalım istedik;

Neden Sancaktepe'den ev alınır?

ULAŞIMDA KOLAYLIK  

Sancaktepe’nin ulaşım kolaylığı saymakla bitmez desek yalan olmaz. 2016’da açılacak 3. Boğaz Köprüsü bağlantı yolları ile Üsküdar/Çekmeköy metro hattı ilçe sınırlarından geçiyor. Metro sayesinde Sancaktepe’den Üsküdar’a 24 dakika, Yenikapı’ya 36 dakika ve Taksim’e 44 dakikada gidilebilecek. Bölge ayrıca TEM otoyoluna 1 kilometre, Şile otoyoluna ise 3 kilometre mesafede.

MERKEZİ NOKTALARA YAKIN

Sancaktepe, nitelikli evlerin çok olduğu Çekmeköy ve Ümraniye ilçelerine oldukça yakın. İlçe aynı zamanda Kartal, Maltepe, Ataşehir ve Pendik gibi bölgelerle çevrili. Bu da Sancaktepe’yi alternatif yaşam yeri olarak ön plana çıkararak, değerini artırıyor.  

EV FİYATLARI ARTIYOR

Ev alacak kişinin kararını etkileyen önemli bir kriter de, prim. Metro hattı daha açılmadan bölgedeki ev fiyatlarını yüzde 100’e varan oranlarda artırdı. Bölgede metrekaresi bin lira civarında ev fiyatları 4 bin liralara kadar çıkmış durumda. Bu rakamların metronun açılmasıyla daha da artacağına kesin gözüyle bakılıyor.

MARKALI KONUTLAR ÇOĞALDI  

Sancaktepe son yıllarda markalı konut üreten firmaların akınına uğradı. Bu firmalar inşa ettikleri evlerde havuzundan spor tesisine kadar birçok nitelikli hizmeti birarada sunuyor. Markalı konutların çoğalması bir yandan da bölgeye AVM, okul ve hastane yatırımlarının yapılmasını sağlıyor.

ŞEHİR HASTANESİ GELİYOR

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük şehir hastanesi Sancaktepe’ye yapılacak. 4 bin 100 yataklı bölgenin değerini daha artıracak. Hastane yaklaşık 15 bin kişi çalışacak ve günlük hareketin ise 100 bin kişi civarında olması bekleniyor.

AYDOS ORMANLARINA SINIR

Bölge, İstanbul’un diğer ilçelerine göre daha sakin ve havası da temiz. Çünkü Sancaktepe, Aydos Ormanı gibi bir ormana sahip. Bu da bölgeyi bir oksijen deposu yapıyor.