Nef, Cityscape Dubai’de 2 yeni projesini görücüye çıkardı

Nef, yeni projelerin yurtiçindeki satış başarısını fuarda imza attığı yeni işbirlikleriyle taçlandırıyor.

Nef, Cityscape Dubai’de 2 yeni projesini görücüye çıkardı

08.10.2013

13 günde 523 konut satışının gerçekleştiği Nef Kağıthane 03 ve Nef Merter 12, Cityscape Dubai 2013’te uluslararası yatırımcılarla buluştu.
Gayrimenkul sektöründe dünyanın en önemli buluşmalarından biri olan Cityscape Dubai, 8-10 Ekim tarihlerinde World Trade Center’da gerçekleştirildi. 200 farklı ülkeden 25 bin katılımcının yer aldığı fuar, yine sektörün önde gelen gayrimenkul firmalarını yatırımcılarla buluşturdu. Cityscape Dubai Fuarı’nın en dikkat çekici projelerinden Nef Kağıthane 03 ve Nef Merter 12, Nef’in oldukça beğenilen tasarım standında görücüye çıktı. 26 Eylül’de satışa sunulan projelerde yer alan 897 dairenin 523 tanesi 13 günde satılırken, projeler lokasyonu, tasarımları ve yatırım değeri ile uluslar arası yatırımcılarında ilgi odağı oldu.

“Uluslar arası bir marka olma yolunda ilerliyoruz”

Cityscape Dubai 2013’ün Türk gayrimenkul sektörünün uluslar arası platformlardaki bilinirliği için en önemli fırsatlardan biri olduğuna dikkat çeken Nef Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur, “Toplam değeri 620 milyon TL olan iki yeni projemizi satışa çıkardığımız günden beri yani sadece 13 günde 12 binin üzerinde talep aldık, 523 konut sattık, satışlarımızın yüzde 58’ini tamamladık. İstanbul’un farklı lokasyonlarında yeni projeler üreterek sadece bir gayrimenkul geliştiricisi olarak değil, aynı zamanda uluslar arası bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyerek, başarılı projelerimizle bu uluslar arası platformda ülkemizi temsil etmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Yoğun talebi karşılamak için Merter’de yeni satış ofisi

Vizyonu, ödüllü uluslar arası tasarımları, patenti kendisine ait buluşları ve aynı anda 4 büyük uluslar arası mimarlık bürosuyla çalışan tek Türk şirketi olan Nef, iki yeni projesine olan yoğun talebi karşılamak için yeni bir de satış ofisi tasarladı. Karşılaşılan yoğun talebe daha iyi cevap verebilmek ve müşterilerin bekleme sürelerini azaltmak için yepyeni bir satış ofisini hizmete açtıklarını belirten Nef Satış ve Pazarlama Direktörü Selçuk Çelik, “Nef olarak tasarım odaklı proje sistemi çerçevesinde binaların sadece cephesini ve lobisini değil kapı kolundan asansör tuşlarına kadar birçok detay ve Foldhome üniteleri için dünyanın en ünlü 20 endüstriyel tasarımcısından 12 tanesi ile çalışıyoruz” dedi. Selçuk Çelik ayrıca “Yeni satış ofisimizi ziyaret edenler, özel sergi alanlarıyla Nef’in bugüne kadar sunduğu proje ve keşiflerin yanı sıra dünyaca ünlü tasarımcıların Nef projeleri için özel olarak tasarladığı objeleri ve bir Nef keşfi olan Foldhome’lara kadar birçok detayı yerinde görme imkanına sahip olacak. Bu doğrultuda müşterilerimize alışık olmadıkları bir satış ofisi sunuyoruz” diye konuştu.

Kağıthane ve Merter’de yeni projeler çok yakında

Son dönemdeki satış performansından oldukça memnun kaldıklarını dile getiren Selçuk Çelik, “Merter ve Kağıthane’deki yeni projelerimiz lokasyonu, ulaşım kolaylığı ve yatırım değeri ile oldukça ilgi çekti. Nef Merter 12’de satışa açmadığımız deniz manzaralı son 3 katı ve homeofis katını da bu hafta itibariyle satışa açtık” dedi. Selçuk Çelik ayrıca, Kağıthane ve Merter bölgesinde 2014 Nisan ayında lansmanını planladıkları yeni projelerini öne alarak bu yıl içinde satışa başlayacaklarını belirtti.

Şehir merkezinde 26 arsa yatırımı

Erden Timur, İstanbul şehir merkezinde 26 adet arsa ile anlaşmaya vardıklarını belirterek, projelendirme aşamasına geçtiklerini ifade etti.

Firma Bilgisi: Nef
Proje Bilgisi: Yeni Proje