Nef demokrasi mücadelesini dış basına taşıdı

Nef, 15 Temmuz'da yaşananları ve demokrasi mücadelesini, yayınladığı ilanlarla yabancı basına taşıdı

Nef demokrasi mücadelesini dış basına taşıdı

Nef, 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimi ve demokrasi mücadelesini yayınladığı ilanlarla yabancı basın organlarıyla paylaştı. Nef'in ilanları New York Times, USA Today gibi gazetelerde yayınlanırken, Cumartesi günü ise ABD ve Avrupa'nın tamamına yönelik olarak Financial Times'ta da kendine yer bulacak. 

Halk iradesiyle engellenen ilk darbe
İlanların, 
İngiltere, Avrupa ve ABD'nin en saygın gazetelerinde yer aldığını söyleyen Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, dünya tarihinde 300'ün üzerinde darbe girişimi gerçekleştiğini hatırlattı. Timur: "Bunlardan halk direnişiyle daha önce durdurulan bir örnek bulunmuyor. Avrupa ve Amerika gibi gelişmiş bütün ülkelerin en önemli değeri olan demokrasi için Türkiye’de insanlar canını verdi. Mücadelemiz bu anlamda da bir ilktir." dedi.

Herkes üzerine düşen görevi yaptı
Darbe girişimi sırasında hükümetin ve Türk halkının üzerine düşeni yaptığını, sıranın da özel sektöre geldiğini söyleyen Timur: lkemizin ekonomisini çok daha iyi yerlere taşımak için bir plan üzerinde çalışıyoruz sadece konut satışını değil, memleketin ekonomisine ilişkin bir duyarlılık gösterip elimizi taşın altına koyuyoruz ve teşvik paketi gibi bir sosyal sorumluluk projelerine başlayacağız" şeklinde konuştu.