Nef ‘Kolay Yatırım’ı başlatıyor

Geliştirdiği patentli uygulamalarla dikkat çeken Nef, yeni uygulaması 'Kolay Yatırım' ile, tüketiciye peşinatın 24 ayda ödenmesi olanağını sunuyor.

Nef ‘Kolay Yatırım’ı başlatıyor

Geliştirdiği patentli uygulamalarla dikkat çeken Nef, yeni uygulaması 'Kolay Yatırım' ile, tüketiciye peşinatın 24 ayda ödenmesi olanağını sunuyor. Kredinin teslimde, yani 2 yıl sonra kullanılmasını sağlayan uygulama, teslimat sonrasında da kira imkanıyla birlikte 'kredi ödemelerinde' kolaylık anlamına geliyor.

Kredi ödemesi 2017'de
Kolay Yatırım ile peşinat 24 ayda ödeniyor, kredi ödemesine de teslimde yani 2 yıl sonra başlanıyor. Teslimle beraber kira geliri elde edildiği için, kredi ödemesinin yarıdan fazlasını kira geliri ödüyor. Yatrımcılar Kolay Yatırım sayesinde, projeye topraktan yatırım yapmanın getirdiği avantajların yanı sıra, düşük peşinat ve teslimde kredi kullanma imkanına da sahip oluyor. Kolay Yatırım ilk defa Nef Merter projesinde uygulanacak. Nef Merter'de yatırımcılara iki seçenek sunuluyor. İki bloktan oluşan projede, bir blok yatırımını bugünden 12 yıl boyunca kiralamak isteyen yatırımcılara, diğer blok da yatırımını kendi kullanmak veya kiralamak isteyen yatırımcılara ayrıldı. Bugünden kiralama seçeneğiniyle satın almayı tercih eden yatırımcılar için kira geliri satın alınan ünitenin büyüklüğüne göre brüt metrekareyle orantılı olarak belirleniyor. 12 yıllık kira geliri ve teslim sonrası başlayan kredi ödemeleri hesaplandığında, kredinin yüzde 60'ını kira geliri ödüyor. Nef Merter'de fiyatlar ise 270 bin ile 700 bin TL arasında değişiyor.

Firma Bilgisi: Nef