Nef’te satışlar cazip fiyatlarla devam ediyor

Nef Satış ve Pazarlama Direktörü Selçuk Çelik, Nef projelerindeki son durumu, güncel fiyatları ve 2014 yılı hedeflerini Emlakwebtv’ye anlattı

29 Ocak 2014 / Emlakwebtv / Haber:Havva Babaoğlu-Kamera:Ali Budak

Timur Gayrimenkul markası olan Nef, projelerini hızla tamamlarken, Nef Levent satış ofisinin ardından Nef Merter satış ofisini de açarak satışlara cazip fiyatlarla devam ediyor. Biz de Emlakwebtv olarak Nef projelerindeki son durumu öğrenmek istedik ve Nef Merter satış ofisinin yolunu tuttuk. Nef Satış ve Pazarlama Direktörü Selçuk Çelik’ten Nef Projelerinin en önemli farklarını, projelerdeki son durumu, güncel fiyatları, "Garantili Proje Sistemi"ni, FoldHome ve FoldOffice tasarımlarını, Nef’in 2014 yılı hedeflerini ve yeni projelerini öğrendik."

2013 yılında toplam 8 projeyi satışa çıkardıklarını belirten Nef Satış ve Pazarlama Direktörü Selçuk Çelik, ilk olarak Nef 09 Ofis Projesini, Nisan ayında Nef 2 Haliç ve Nef 47 Haliç ikinci etaplarını, Eylül ayında  Nef Merter 12 ve Nef 03 Kağıthane projelerini satışa çıktıklarını anlattı. Aralık ayında ise 2014 yılındaki lansmanlarını aralık ayına çektikleri  Nef 13 Merter ve Nef 08 Kağıthane projelerini satışa çıktıklarını söyledi.

Şu an aktif olarak satışta olan projeleri hakkında bilgiler veren Çelik, 2 Merter  projesinin, yeni başladıkları Kağıthane projesinin  ve Nef 03 Kağıthane’nin ofis kısmının halen daha satışta olduğunu belirtti.

Tüketicilere sunmak istedikleri 4 ana odak noktasından bahseden Çelik, Tasarım, doğru lokasyonda doğru projeler yapmak ve ulaşılabilir fiyatlarla tüketiciye sunmanın NEF’in en önemli farkları olduğunu şu şekilde açıkladı;  “Birincisi şehir merkezi ; tüm projelerimizin ana ulaşım hatlarına yakın mesafede konumlandırmaya çalışıyoruz. İkinci unsur Tasarım; hem dış hem de iç mimari olarak dünyanın en iyi markaları ve endüstri tasarımcıları ile çalışıyoruz. Binaların dış cephesini mutlaka bir yarışma sonucu belirliyoruz. Hedef tüketiciyi doğru tanımladıktan sonra herşey o projeye özel olarak tasarlanıyor. Ulaşılabilir fiyat; tasarımı ulaşılabilir fiyatla tüketiciye sunmaya çalışıyoruz.”

Nef projelerinde fiyatlar 170 bin TL'den başlıyor

Nef Satış ve Pazarlama Direktörü Selçuk Çelik şu an satışta olan Nef projelerinin fiyatlarını da şu şekilde özetledi; ”1+1, 2+1,3+1 seçeneklerinin halen daha mevcut olduğu Nef Merter 12 projesinde  53 metrekare ile 130 metrekare arsında değişen dairelerde fiyatlar  280 bin TL ile 1 milyon TL’ye kadar çıkmakta. Merter 13 projesinde1+1 ile  3+1 arasında mevcut olan dairelerde fiyatlar, 230 bin TL ile 1 milyon 30 bin TL’ ye kadar çıkarken,  Kağıthane’de kapalı satış yapacağımız önceden birikmiş talepleri eritmeyi planladığımız projede ise fiyatlar 170 bin TL’den başlıyor. Cendere aksı üzerinde olan ofis projesinde de yüzde 50’ya yakın ofisler 230 bin TL ile 1 milyon 400 bin TL’ye kadar devam ediyor.”

Nef projelerinden  %3 peşinatla ev ya da ofis sahibi olmak mümkün

%3 Peşinatla herhangi bir Nef projesinden ev ya da ofis sahibi olmanın mümkün olduğunu ifade eden Çelik, % 75 banka kredisi kullanılabileceğini ve geri kalan % 22’lik kısmın da Nef bünyesinde taksitlendirilebildiğini, % 3 peşittan daha fazla peşinat ödemek isteyenler için ise vade farksız 24-36-48 aylık ödeme planlarının da mevcut olduğu açıklamasını yaptı.

Nef, MIPIM Fuarı’nda açılış gecesi sponsoru

2014 yılında da Türkiye’nin “Onur Konuğu” olduğu MIPIM Fuarı’nda açılış gecesi sponsorluğunu Nef’in  üstlendiğini belirten Çelik, onun dışında mutlaka Dubai Cityscape Fuarı’na katıldıklarını ayrıca gayrimenkul firmalarından beklenmeyecek tasarım fuarlarına da Nef olarak katılmaya dikkat ettiklerini belirti.

2014 yılında Nef büyük projelerle adını duyurmaya devam edecek

2013 yılında hedefledikleri rakamların üzerinde satış rakamlarına ulaştıklarını, 2 bine yakın ev  ve 500’e yakın ofis satışı gerçekleştirdiklerini  belirten Çelik, “2014 yılında 2 büyük proje yapmayı hedefliyoruz. Halen konsept yarışmasının devam ettiği Ataköy ‘de E5’e yakın bir arsada bir proje yapmayı planlıyoruz. Kentsel dönüşüm anlamında İş GYO ortaklığı ile 13 bin metrekarelik Şişecam arazisi bizim için kent tasarlama imkanı veren çok büyük proje.  Kağıthane ve Haliç civarında 20’ye yakın arsa stoğumuz var. Özellikle Nef’ten hızlı ve çabuk proje bekleyen yatırımcıları tatmin edecek projeler olarak ön plana çıkacaklar” diye aktardı.

 

Firma Bilgisi: Nef