Nef Vakfı bilimi çocuklarla buluşturuyor

Nef Vakfı tarafından başlatılan #BirizBirlikteyiz kampanyasından elde edilen gelir ülke genelindeki 70 okula TWIN Bilim setleri olarak geri dönecek

Nef Vakfı bilimi çocuklarla buluşturuyor

Nef Vakfı, Türkiye genelindeki 70 okulda eğitim hayatına devam eden öğrencileri bilimle buluşturacak büyük bir kampanyaya imza attı. Nef Vakfı tarafından başlatılan #BirizBirlikteyiz ismini taşıyan kampanyadan elde edilen gelirle ülke genelindeki 70 okulda eğitim - öğretim hayatına devam eden öğrenciler TWIN Bilim Setleri'ne kavuşacak. Kampanyanın ilk ayağı "Bilim için BirizBirlikteyiz" ismini taşıyacak ve YGA ile ortaklaşa hayata geçirilecek. İlk etapta TWIN Bilim Setinin 10 bin çocuğu ulaştırılması planlanıyor. 

Çocukların erken yaşta bilimle buluşması için

Bugüne dek 5 ana konu üzerinde çalışan Nef Vakfı'nın, çocukların eğitimi ve gelişimiyle ilgili önemli projeleri imza attığını söyleyen Nef İcra Kurulu Başkanı ve Nef Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Erden Timur, hayat geçirdikleri projlerden çok mutlu olduklarını söyledi. Timur, buna karşın yapabileceklerini hayal ettiklerinde daha da çok motive olduklarını vurgulayarak: "#BirizBirlikteyiz projemizi 4 ana amaç altında topladık. Projemizin ilk ayağında çocukların erken yaşta bilimle tanışarak hayal güçlerini kullanmalarına, bilimi eğlenerek öğrenmelerine yardımcı olacak bilim kitlerini okullara ve öğrencilere ulaştırmayı hedefledik. #BirizBirlikteyiz kampanyasında toplanan bağış kadar Nef Vakfı olarak biz de bağış yaptık ve Türkiye genelinde 70 okulda 1000 adet TWIN bilim kitini çocuklarla buluşturacağız" ifadelerini kullandı.

Nef Vakfı #BirizBirlikteyiz kampanyası

Çocukların içindeki merak ve keşfetme dürtüsünü canlandırmayı ve böylece bilimle tanışmayı erken yaşa çekmeyi hedefleyen Nef Vakfı, projede YGA ile ortaklaşa çalışmalara gerçekleştirecek. Çocukların erken yaşta çevreye duyduğu meraklarını artırmayı ve büyürken sıkça duyulan "içini açma bozarsın" ya da "elleme çarpılırsın" gibi tembihlere karşı donanım kazanmalarını sağlamaya çalışacak kampanya ile birlikte çocukların bilimle tanışması ve bilimi sevmesi planlanıyor. YGA tarafından 4 binden fazla çocukla yapılan bilim seanslarının tecrübesi ile tasarlanan TWIN setini çocuklarla buluşturacak proje, mıknatıs yartımı ile kolayca birleştirilebilen elektronik bloklardan meydana geliyor. TWIN setler böylece teknolojih cihazların çalışma mantığının çocuklara aktarılmasını hedefliyor. 

Nef Vakfı'nda sosyal projelere büyük bütçe

Nef Vakfı, son 3 yıldır Nef'in tüm toplumsal çalışmalarını yürüttüğü kimlik olarak ön plana çıkıyor. Sosyal faaliyetlere verdiği önemle dikkat çeken Nef, kurulduğu günden bugüne dağıtılabilir karının yüzde 51'den fazlasını sosyal projelere aktarmayı sürdürüyor. Nef Vakfı'nın faaliyetlerini sürdürdüğü 5 ana konudan biri de 'çocukların eğetimi ve gelişimi' temasından oluşuyor. 

Firma Bilgisi: Nef