Nef Vakfı: Her projemiz umut olmak, nefes olmak için!

Toplumsal potansiyelin gelişimini sağlamak ve toplumsal duyarlılık bilincini gelecek nesillere aktarmak bilinciyle hareket eden Nef Vakfı, bugüne kadar bir çok projeye imza attı

Nef Vakfı: Her projemiz umut olmak, nefes olmak için!

İnsanların dertleriyle dertlenmenin, hayatlarına değer katabilmenin, yaptığını anlatmaktan ziyade eyleme geçirmenin önemini bilerek 2015 yılında vakıf kimliğine geçen Nef Vakfı, mutluluğunu şu sözlerler duyurdu;

"İlk günümüzden bugüne aldığımız her nefesi vermekle ve sahip olduğumuz her şeyi paylaşmakla yükümlü olduğumuza inandık. Hayatımızda hep daha fazla mutlu insan biriktirmenin ve çevremize değer katmanın kıymetini bildik. İşte bugün, Nef Vakfı'nı kurmuş olmanın mutluluğunu yaşıyor ve sizlerle de bu heyecanımızı paylaşmak istiyoruz.

Bugüne kadar insanları, evleri, mahalleleri, hayatları değiştirmek için çalıştık. Çocukların daha iyi koşullarda okullara gidebilmesi için bağışlanan "eğitim birimleri"nden, yaşlılara "huzurlu bir yuva" ortamı sağlayan huzurevlerine, acil ihtiyaç sahibi ailelere "ilk nefes" olabilmek için verdiğimiz destekten, her ay gençlere verdiğimiz burslara, engelleri ortadan kaldırma amacıyla tasarladığımız "engelsiz ev"imizden, yaşanabilir kentler için oluşturulan "Kentsel Vizyon Platformu"na ve ihtiyaç sahibi kadınların kendi ürettikleriyle geçimlerini sağlaması için kurulan olan "Hay Atölye"ye kadar her projemizde içimizde hep aynı duygu vardı: Umut olmak, nefes olmak.

Bundan sonra da, insana ve topluma değer katacak, değişime ortak olacak, destek verende de, alanda da farkındalık yaratacak işler yapmaya devam edeceğiz.

Bizi biz yapan değerlerimize ortak oldunuz, siz de nefes verdiniz.

İyi ki varsınız."

Firma Bilgisi: Nef Vakfı