Nef'in Novu öğrenci rezidans projesi Eylül ayında açılacak

Nef'in Novu markalı öğrenci rezidans projesinin ilk örneği Eylül ayında Merter'de hizmet vermeye başlayacak

Nef'in Novu öğrenci rezidans projesi Eylül ayında açılacak

Nef'in Novu markalı öğrenci rezidans projesinin ilk örneği Eylül ayında Merter'de hizmet vermeye başlayacak. Paylaşım ekonomisine dayalı olacak bu sistem ile gençler için de lüksü ve özgürlüğü ulaşılabilir kılmayı hedefleyen Nef, İstanbul başta olmak üzere 750 milyon yatırımla 10 proje ve 15 bin yatak kapasitesine ulaşacak. 

Novu projesi Eylül ayında açılacak. 28 bin metrekare kapalı alanda 840 yatak kapasitesi ile Nef Merter 12'de hizmet vermeye başlayacak olan proje, hem Türkiye'de hem de dünyada öğrencilerin ve gençlerin ihtiyaç ve beklentileri araştırılarak hayata geçirildi. Öne çıkan birçok projeyi de yerinde incelediklerini anlatan Erden Timur, Nef Novu ile ilgili tasarımı ve işlevsellik bakımından dünyanın en iyi öğrenci rezidanslarından birini inşa ettiklerini söyledi. 

Nef'in Novu öğrenci rezidans projesi Eylül ayında açılacak

Öğrenciler için tasarlanmış ortak sosyal alanlar

Türkiye'de üniversite öğrencileri ve genç profesyoneller için nitelikli yurt ve rezidans eksikliğine dikkat çeken Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, Novu ile öğrencilerin yaşam standartlarını yükselteceklerini söyledi. Timur, '' Öğrencilerimizin kettle’larda makarna pişirdiği, ütülerin üstünde pizza ısıttığı günler geride kalacak” dedi. Novu projelerinde öğrencilere özel tasarlanmış ortak sosyal alanlar, kafeler, özel mutfaklar, çalışma odaları ve hobi alanları olacak.

Tüm Novu projelerinin gençlerin rahat ulaşımına imkan veren, üniversitelere ve iş merkezlerine yakın lokasyonlarda konumlanacağı bilgisini veren Timur, ilk projenin daha çok öğrencilere yönelik olduğunu, ancak 'genç bir yaşam alanı' olan Novu'nun önümüzdeki dönemlerde genç profesyonelleri de kapsayan, farklı lokasyonlarda da şubeleri olacağını belirtti. 

Ön kayıtlar başladı 

Novu projesinde konaklayanlar telefonlarına indirecekleri bir uygulama ile oda servisi, temizlik, teknik servis gibi hizmetlerde yararlanabilecekler. Bütün çalışma masalarında duvar tipi USB şart cihazları bulunuyor. 2016 - 2017 öğretim yılı için kayıt almaya başlandı ve bir, iki, dört kişilik odalarda kişi başı fiyatlar 920 TL'den başlıyor. 

 

Firma Bilgisi: Nef
Proje Bilgisi: Novu