Networks Grup 470 milyon TL ciroya ulaştı

Bugüne dek geliştirme, pazarlama ve satış sürecinde yer aldığı 6 projenin yüksek cirolu satış dönemi geçirmesine destek sunan Networks Grup, 3 yılda 1.700 konutun satışına imza attı

Networks Grup 470 milyon TL ciroya ulaştı

3 yıl içinde pazarlama, satış ve geliştirme desteği sunduğu 6 farklı projenin hızlı ve yüksek cirolu bir satış dönemi geçirmesine destek sunan Networks Grup, 470 milyon TL ciroya ulaştı. Firmanın bu dönemde satışını gerçekleştirdiği konut sayısı 1.700 adede ulaştı. 

Dev projelerin satış başarısının arkasındaki marka
Hayata geçirilen konut projelerinin kısa sürede, yüksek ve hızlı cirolu satışına olanak tanıyan yöntemleriyle dikkat çeken Networks Grup, NEF, Bakırcı Yapı, Aziz Yapı, 24 Gayrimenkul, S Yapı gibi firmalara destek sundu. Firma, son 3 yıl içinde 1.700 konut ve 50 ticari ünitenin satışına imza atarken, 145 bin metrekarelik kapalı alan satışı ve 470 milyon TL'lik ciro ile de önemli bir gelişim ivmesine imza attı.

Her üç kişiden birine satış
Networks Grup satış ofisini ziyaret eden her 3 kişiden 1'ine satış gerçekleştirdiklerini vurgulayan Networks Grup Ticari Gayrimenkul Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Gülmez, müşteri beklentilerinin yüz yüze ve telefonla yapılan görüşmeler sonrasında analiz edildiğini belirtti. 

Networks Grup Perakende Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Emre Çapkın da projeler için satış ekipleri kurduklarının altını çizdi ve: 

"Amacımız, kaliteli hedef kitleye uygun satılabilir proje geliştirmek ve hızlı satış stratejisiyle kısa sürede projeye nakit akışını sağlamak. Bu felsefe ile geliştirilen projelerin, teslim süresi gelmeden tüm satışı tamamlanıyor. Hatta bir iki ayda yüzde 70’ini sattığımız projeler de oluyor" ifadelerini kullandı. 

Başarılı satış için gerekli şartlar
Başarı için projeye sürecin en başından beri dahil olmaları gerektiğini belirten Networks Grup Uluslararası Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Behzat Şimşek de:

"Bazen proje üzerinde önerdiğimiz birkaç değişiklikle satış cirosunun daha yüksek olmasını sağlayabiliyoruz. Yalnızca satılabilir proje değil, satıldığında iyi ciro elde eden proje anlayışını da taşıyoruz" dedi.