Nevşehir Merkez Kale Etrafı TOKİ kura çekilişi bugün!

Kentsel Yenileme Toplu Konut Uygulaması kapsamındaki Nevşehir Merkez Kale Etrafı TOKİ kura çekilişi bugün gerçekleşecek

Nevşehir Merkez Kale Etrafı TOKİ kura çekilişi bugün!

Kentsel Yenileme Toplu Konut Uygulaması kapsamındaki Nevşehir Merkez Kale Etrafı TOKİ kura çekilişi bugün gerçekleşecek. 80 adet konut için yapılacak olan Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası bugün saat 15:00'de Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşecek. 

Nevşehir Kale TOKİ evlerinde, şehit aileleri, maluller ile dul ve yetimlerine konut sayısının yüzde 10'u kadar, yüzde 40 engelli vatandaşlara ise konut sayısının yüzde 5'i kadar kontenjan ayrılacak ve kura ile hak sahipleri belirlenecek. 

Diğer konut alıcı adayları idare genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir. 

Kura çekim işlemleri kategori önceliğine göre gerçekleşecektir. Konut sayısından daha az başvuru olması durumunda kura çekilmeyerek, idarenin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasında, kategori önceliğine göre başvuru sırası esas alınarak konut seçimleri yapılacaktır. 

Kura sonucu TOKİ Nevşehir Merkez Kale Etrafı evlerinde konut satın alma hakkı kazanarak konutu belirlenen veya konut sayısından az başvuru olması nedeniyle başvuru sırasına göre 18-24 Mayıs 2016 tarihleri arasında konut seçimi yapan alıcılar, peşinat bedellerinden başvuru bedeli düşüldükten sonra bu tarihler arasında kalan tutarı Türkiye Halk Bankası A.Ş. Nevşehir Merkez Şubesine yatırarak sözleşme imzalayacaklardır. 

Kura sırasında 3+1 konutlar için 40 adet yedek alıcı belirlenecek, asil konut alıcılarının sözleşme imzalamaması durumunda kalan konutlar için idare tarafından ilan edilecek program çerçevesinde 30-31 Mayıs 2016 tarihleri arasında sözleşme imzalayacaklardır. 

 

Firma Bilgisi: Toki