NG Kütahya'dan bir ilk

NG Kütahya Seramik, Türkiye’den ihraç edilecek Türk mallarına koyulacak yeni logoyu kullanan ilk firma oldu

NG Kütahya'dan bir ilk

NG Kütahya Seramik, Türkiye’den ihraç edilecek Türk mallarına koyulacak yeni logoyu kullanan ilk firma oldu. Uçaklarda koltuk numaralarının bulunduğu alınlığı reklam alanı olarak ilk kez kullanan NG Kütahya Seramik, bu alanlara kendi logosuyla birlikte “Turkey Discover the Power” (Türkiye Gücü Keşfet) logosunu yerleştirdi.

TİM'in logosunu kullanan ilk firma
NG Kütahya Seramik, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin yurtdışına ihraç edilecek Türk mallarına koyacağı yeni logoyu kullanan ilk firma oldu. Logo ve slogan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin düzenlediği Türkiye markası tanıtımı etkinliğinde açıkladığı haliyle kullanıldı. “Turkey Discover the Power” (Türkiye Gücü Keşfet) sloganıyla tasarlanan logo, ilk kez NG Kütahya Seramik logolarıyla birlikte, reklam alanlarının en iyi şekilde pazarlanması için SniperChannel’dan hizmet alan Pegasus Hava Yolları uçaklarında kullanıldı.

Dünya seramik sektöründeki gücümüzü sürdüreceğiz
Dünyanın pek çok yerine ihracat yapan NG Kütahya Seramik’in Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, Türkiye’nin gücüne vurgu yapan yeni logoyu yurt dışında ulaştıkları tüm noktalara taşıyacaklarını dile getirdi: “Türkiye’nin yeni logosunun her alanda tüm şirketler tarafından kullanılarak hızla yayılması gerektiğine inanıyorum. Türkiye’nin gücünün altını çizen bu logoyu, NG Kütahya Seramik ailesi olarak yer aldığımız her mecraya taşıyacağız. Yurt dışına yaptığımız tüm ihracatlarda bu yeni logoyu kullanacağız. Dünyaya seramik sektöründeki öncü konumumuzu, “gücü keşfet” diyerek göstermeye devam edeceğiz.'