NG Kütahya Seramik'e ödül

NG Kütahya Seramik, "Sign of the City Awards"da "En İyi Endüstriyel Yapı" kategorisinde ödüle layık görüldü

NG Kütahya Seramik'e ödül

NG Kütahya Seramik, "Sign of the City Awards"da, Türkiye'nin ve dünyanın en büyük ebatlı karolarını üreterek bir ilke imza attığı yeni fabrikasıyla "En İyi Endüstriyel Yapı" dalında birincilik kazandı.

Doğa dostu fabrika
Dünyanın en büyük ebatlı karolarının üretildiği fabrika pek çok açıdan sektöre örnek teşkil ediyor. Tüm kaynakların en verimli şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla geri dönüşüm sistemlerinin kurulduğu fabrika, doğaya atık madde bırakmama özelliğiyle dikkat çekiyor. Fabrika, arıtma ve geri dönüşüm sistemleri sayesinde çevresinde yer alan yaşam alanlarına ve doğal hayata müdahale etmiyor. Maksimum oranda gün ışığının içeriye alınmasına uygun olarak tasarlanan fabrikanın cephe ve çatısındaki ışıklıkları doğal bir havalandırma sistemi görevi görüyor. Seramik sektörüne yenilik getiren fabrikada, enerji sarfiyatı düşük fırınlar kullanılıyor. Üretimde kullanılan suyun arıtılarak tekrar kullanıma uygun hale getirilmesi sayesinde su tasarrufu sağlanıyor.

Ekonomiye katkı sağlıyor
Fabrika, hammadde üretim alanında tamamı yerli üretici ile çalışılan tek seramik fabrikası olarak ülke ekonomisine katkı sağlıyor. 350 kişilik istihdam yaratan fabrika, çalışanların ihtiyaç duyabileceği her türlü sosyal alanı içeriyor. Son derece rahat şekilde çalışmaya olanak sağlayacak şekilde tasarlanan fabrika seramik sektörüne yenilik getiriyor.

Bulunduğu şehre imza atmış projeleri ödüllendiren yarışmanın sonuçları, Four Seasons Hotel at the Istabul'da yapılan törenle duyuruldu. Basın ve iş dünyasından önemli isimlerin katıldığı ödül töreninde konuşan NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, Türk inşaat ve gayrimenkul sektörünü, uluslararası normlara taşımak ve sektörü en iyiye teşvik etmek amacıyla düzenlenen "Sign of the City Awards"'da ödül almaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirerek: "Anadolu'da iş dünyasında önemli bir hareketlilik var, çok güzel gelişmeler oluyor. NG Kütahya Seramik olarak, Anadolu'da çalışıp, Anadolu'da üretim yaparak bu ödülü kazanmak bizim için çok anlamlı. Bu ödül aynı zamanda daha fazla çalışmamız yolunda, geleceğe yönelik bir ödev bizim için." dedi.