Nidakule Leed Sertifikası’nı aldı

Tahincioğlu Gayrimenkul’un A plus ofis projesi Nidakule Göztepe, Amerika Yeşil Bina Konseyi tarafından ‘’LEED’’ sertifikasına layık görüldü

Nidakule Leed Sertifikası’nı aldı

15 Kasım 2012 / emlakwebtv
Ofis projeleri geliştirme alanında yaptığı yatırımlar ile dikkat çeken Tahincioğlu Gayrimenkul, İstanbul Göztepe’de hayata geçirdiği A plus ofis projesi Nidakule Göztepe ile LEED sertifikasını aldı. Yapımına 2010 yılının sonlarında başlanan Anadolu Yakası’nın en prestijli ofis projeleri arasında yer alan A plus ofis projesi Nidakule Göztepe toplam 29 bin metrekare kiralık alandan ve 32 kattan oluşuyor.  Projede; cafe, restoran, kafeterya, kuaför, lostra salonu, spor salonu, toplantı odaları, kuru temizleme, fuaye alanı, bisiklet parkı gibi çeşitli sosyal kullanım alanları dahil ofis kullanıcılarının talep edebilecekleri tüm VIP hizmetler mevcut bulunuyor.

Tahincioğlu için, çevre dostu projeler önem kazanıyor
Amerikan Yeşil Bina Konseyi tarafından düzenlenen LEED sertifikası,  yeşile, doğal hayata, doğal kaynakların verimli kullanımına, su ve enerji tasarrufu yapabilen sağlıklı ve sürdürülebilir mekanların geliştirilmesine katkı sağlayan projelere veriliyor. LEED kriterlerine göre tasarlanan ve inşa edilen binalar; inşaatın çevreye verdiği olumsuz etkileri en aza indiriyor. Standart binalara göre yüksek oranlarda enerji, su ve hammadde tasarrufu sağlanıyor. Ayrıca geçen yıl olduğu gibi bu yıl da GYODER’in Gayrimenkul Zirveleri’ne çevre dostu sponsoru olan Tahincioğlu, Uluslararası GRI etkinliklerine ve ArkiParc’a da çevre dostu sponsoru olarak konuya ilişkin hassasiyetini bir kez daha vurguladı. GRI’ın Türkiye de dahil uluslararası 5 ülkeyi kapsayan organizasyonlarına da sponsor olarak bu yönüyle de yurtdışına açılan Tahincioğlu büyük ilgi görüyor. Her fırsatta çevreye olan hassasiyetini ve verdiği önemi vurgulayan Tahincioğlu, yaptığı projeler ve sponsorluklarla da bu yönünü vurgulamaya devam ediyor.