Niğde Çamardı TOKİ Evleri’ne başvurular yarın başlıyor

Niğde Çamardı TOKİ Evleri kapsamındaki 22 adet konuta 23 Aralık 2014 tarihinden itibaren başvuru yapılabilecek.

Niğde Çamardı TOKİ Evleri’ne başvurular yarın başlıyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Niğde'de konumlandırılan Niğde Çamardı Bademdere TOKİ Evleri projesinde toplam 22 adet konut için geri sayım başladı. Söz konusu konutlara 23 Aralık 2014 (yarın) tarihinden itibaren başvuru yapılabilecek. 31 Aralık 2014'e kadar devam edecek başvuruları, Ziraat Bankası'nın Çamardı Şubesi kabul edecek.

2+1 şeklinde tasarlanan 22 adet konut için fiyatlar da belli oldu. Buna göre, en düşük konut fiyatı 67 bin TL iken, en yüksek konut fiyatı 83 bin TL olarak belirlendi. Niğde Çamardı TOKİ Evleri için bu fiyatların 8 bin veya 9 bin TL'lik kısmı peşinat olarak verilecek. 180 aylık vade yapılacak projede aylık taksitler ise 329 TL ile 407 TL arasında değişecek.

Başvuru şartları neler?
Projeden konut sahibi olmak niyetindeyseniz, başvuru şartlarına göz atmanızda fayda var. İşte TOKİ tarafından yayınlanan Niğde Çamardı TOKİ Evleri projesine başvuru şartları:

"Konut alıcısının;

1.T.C. vatandaşı olması,

2. Niğde il nüfusuna kayıtlı olması, Çamardı veya Bademdere ilçesi sınırları içerisinde en az 1 yıldan az olmamak şartıyla ikamet ediyor olması, söz konusu koşulu belgelerle kanıtlaması gerekmektedir. (İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ibraz edilmesi veya başvuru sahibinin adına ve ikametgah ilmühaberinde yer alan adresine göre düzenlenmiş bir adet fatura (son 3 aya ait doğalgaz, elektrik, su, telefon, cep telefonu vs. fotokopisini, başvuru sahibinin adına kayıtlı fatura bulunmaması durumunda, başvuru sahibinin eşinin, çocuklarının, annesinin ve/veya babasının adına ikametgah ilmühaberi adresine göre düzenlenmiş fatura da kabul edilecektir.)

Altgelir grubu 2+1 konutlar için;

 Satış tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.
 Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 2.600.-TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 2.600.-TL olması gerekmektedir.)

 Hane halkı gelirinin en fazla net 2.600.-TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

 Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

 Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri ibraz edeceklerdir.

3.Satış aşamasında, bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

4.Konut alıcısının; kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız gayrimenkulün bulunmadığına dair İl/ilçe Tapu Sicil Müdürlüğünden alınan belgeyi satış tarihinde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklardır.

5.Daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları şartı aranacaktır."

Firma Bilgisi: Toki