Nilüfer'e çevre dostu stadyum

Yapımı Nilüfer Belediyesi tarafından üstlenilen İbrahim Yazıcı Stadyumu'nda sona gelindi.

Nilüfer'e çevre dostu stadyum

Bursa Nilüfer Belediyesi tarafından yapımı üstlenilen İbrahim Yazıcı Stadyumu'nda sona gelindi. Stadyum projesinin çevre dostu niteliğe sahip olduğunu söyleyen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey: "Stadyumun aydınlatması güneş enerjisi sistemiyle yapılacak ve yağmur suyunu depolanarak sulama alanlarında kullanılacak..." dedi.

Efsane başkan İbrahim Yazıcı'nın ismi verilecek
Bursaspor'a tarihindeki ilk Süper Liğ şampiyonluğunu getiren İbrahim Yazıcı'nın isminin verildiği Nilüfer Belediyesi'nin stadyumunda sona gelindi. Stadyumda çim çerpme işlemleri tamamlanırken, Belediye Başaknı Mustafa Bozbey ve ilgili müdürlükler de stadyumda incelemelerde bulundu. 

 

Nilüfer'e çevre dostu stadyum

Bursa'ya dev tesis: Stadyum ve otel
Tesisin Nilüfer'de çok önemli bir eksiği gidereceğini ve tribünlerde koltuk montajına da çok yakında başlanacağını belirten Bozbey, stadyum ile birlikte konaklama ünitesinin de hizmete alınacağı bilgisini verdi. Bozbey, otel ile birlikte sporcuların konaklamasına olanak tanınacağını da belirterek:

"Stadyum, 1000’i kapalı, 5 bin 900’ü açık olmak üzere toplam 6 bin 900 seyirci kapasiteli olacak. Amacımız, sporcu kenti Nilüfer’de böyle bir stadyumla örnek olmaktı. Bursa, çok önemli bir tesisi kazanmış olacak” şeklinde konuştu.