Nisan’da proje yağmuru başladı

Yerel seçimlerin sona ermesiyle inşaat firmaları yeni projeleri için düğmeye bastı. Firmaların Nisan ayında satışa çıkaracakları yeni projelerini araştırdık

Nisan’da proje yağmuru başladı

2 Nisan 2014 / Posta Gazetesi

Dap Yapı’dan Nef’e, Tahincioğlu’ndan Özyurtlar’a kadar birçok inşaat şirketi yeni projelerini satışa çıkarmak için gün sayıyor. Firmaların Nisan ayında satışa çıkaracakları yeni projeleri şimdiden ilgi görüyor. İşte yatırımcısı için en yeni projeler…    

1467 konutlu Marinist Kartal

Nisan ayı içerisinde satışa çıkarılacak projelerden biri Dap Yapı imzası taşıyor. Marinist Kartal ismi verilen proje, 5 bloktan oluşuyor. Toplamda 1467 konutun yer aldığı projede otel ve ofisler için ayrılan bloklar da mevcut. Stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 tipi dairelerin bulunduğu Marinist Kartal projesinde dairelerin alanları ise 37 metrekareden başlıyor, 456 metrekareye kadar yükseliyor. Projede teslimler Ağustos 2016’da gerçekleştirilecek.

Sur Yapı’dan Gaziosmanpaşa’ya Tem projesi

Sur Yapı’nın Nisan ayında satışa çıkaracağı yeni projesi Gaziosmanpaşa’da yer alıyor. Toplamda 250 konuttan meydana gelecek projede;  1+1 daireler 50 ila 76 metrekare,  2+1 daireler 71 ila 207 metrekare, 3+1 daireler 141 ila 253 metrekare ve 4+1 daireler ise 200 metrekare olarak tasarlandı.

Coastal City’de konut ve ticari alanlar var

Özyurtlar İnşaat tarafından Gürpınar’da inşa edilen Coastal City projesi 208 konut ve 27 ticari üniteden meydana geliyor. Stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçeneklerine yer verilen proje 4 Nisan’da satışa çıkacak. 3 blok olarak tasarlanan Coastal City’de sauna, açık / kapalı yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, Türk hamamı, fitness, cafe-bar, buhar odası, sinema odası, tuz odası gibi sosyal olanaklar da sunulacak. Projede teslimler ise 2016 yılında yapılacak.

Haliç’e nazır yeni proje

Amplio Emlak Yatırım, Nisan ayında Haliç’e nazır inşa ettiği projesini satışa sunuyor. Kentsel Dönüşüm kapsamında yükselen proje 900 konuttan meydana geliyor. Teslimlerin 2016 yılında gerçekleştirileceği projede stüdyo, 1+1, 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri sunuluyor.

Nef’in yeni projesi Ataköy’de

Nef yeni projesi için Ataköy’ü seçti. Nisan ayında satışlara başlanacak Nef Ataköy, 20 bin metrekare alanda yükselecek. 5 blok şeklinde tasarlanan Nef Ataköy projesinde yüzde 1 KDV fırsatı da bulunuyor. Projede daire büyüklükleri 44 metrekare ile 98 metrekare arasında değişiyor.

Viaport Venezia'nın ofisleri Nisan’da satışta

Kiptaş ile Via Properties - Gürsoy Yatırım Ortaklığı'nın inşa ettiği Viaport Venezia projesinde yer alan ofisler Nisan ayında satışa çıkacak. Gaziosmanpaşa’da yer alan projede ofis alanları 68 metrekareden başlıyor, 150 metrekareye kadar yükseliyor. Viaport Venezia ofisleri Mayıs 2015’te teslim edilecek.

Nidakule’nin ofisleri gün sayıyor

Tahincioğlu Gayrimenkul tarafından Ataşehir’de yükselen Nidakule’de  Nisan’da satışa çıkacak projeler arasında yer alıyor. 190 ofisin bulunduğu projede ofislerin alanları ise 134 metrekare ile 735 metrekare arasında değişiyor. 148 bin 587 metrekare inşaat alanına sahip olan Nidakule Ataşehir projesi 30 katlı tek kule olarak yükseliyor. Nidakule’de teslimler de Haziran 2016'da gerçekleştirilecek.

Sinpaş Yapı baharı Sancaktepe’de karşılıyor

Sinpaş Yapı’nın Nisan’da satışa çıkarılacak yeni projesi Sancaktepe’de yer alıyor. 291 konuttan meydana gelen proje 13 bloktan oluşuyor. Blokların 5 ila 15 katlı olarak tasarlandığı proje 60 bin metrekarelik inşaat alanına sahip. Sinpaş Yapı Sancaktepe projesinde 1+1’den 4+1’e kadar konut seçenekleri bulunuyor.

Gül İnşaat’ın kentsel dönüşüm projesi 1111 konuttan oluşuyor

Gül İnşaat tarafından inşa edilecek olan ve Gaziosmanpaşa Küçükköy kentsel dönüşüm kapsamında bulunan proje 40 bin metrekarelik alan üzerinde yapılacak. 1.111 konutun yer aldığı projede 30 bin metrekarelik ticari alanda yer alıyor. Gül İnşaat’ın projesinde fitness center, sauna, spor alanları, yüzme havuzu ve oyun alanları bulunuyor.

Toya Basın Ekspres’te ön talep toplanıyor

Toya Yapı’nın Nisan'da satışa çıkacak Toya Basın Ekspres projesinde ruhsat geçtiğimiz ön talep süreci devam ediyor. 500 konuttan meydana gelen Toya Basın Ekspres Yolu projesi, Eski Nursu Oto Pazarı'nın yakınında inşa ediliyor. Projedeki daireler stüdyolardan 3+1'lere kadar değişiyor.

İstanbul 216 geliyor

Baysaş İnşaat’ın Fikirtepe’de inşa edeceği ‘İstanbul 216’ projesi de Nisan ayında görücüye çıkıyor. Fikirtepe’nin en gözde yerlerinden birinde hayata geçirilecek proje  11 bin 350 metrekare üzerinde, 580 konuttan meydana geliyor. 3 akıllı kuleden oluşacak projenin 2015’te tamamlanması hedefleniyor.