Nispetiye On, dönüşüme örnek oldu

Etiler’de hayata geçirilen Nispetiye On projesi, binalarını yenilemek isteyen kent sahiplerine örnek oldu, anlaşmazlıklar çözüldü

Nispetiye On, dönüşüme örnek oldu

13 Temmuz 2012

Atlas İnşaat-Renkyol-Birincioğlu ve Kapıcıoğlu İnşaat ortaklığıyla Etiler’de inşa edilen Nispetiye On ile yıllarca birbirleriyle dargın olan iki bloklu apartmanda konu dönüşüm olunca ve inşaat şirketinde mutabakat sağlanınca dargınlık ortadan kalktı.Emine Açar’ın haberine göre, Atlas İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ceylan, “Biz Nispetiye On projesine başlayınca bölgeden bize çok fazla talep gelmeye başladı. Dargınları bile farkına varmadan barıştırmışız” dedi.
150 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen Nispetiye On’da metrekare fiyatları 9 bin lira ile 11 bin dolar seviyesine çıktı. Kısa sürede yatırımcısına yüzde 12,5’lik kazanç sağlayan proje 92 rezidans daireden ve ticari ünitelerden oluşuyor.
Projede ayrıca kiralama sistemi ile dışarıya da hizmet verecek olan özel davet odası, kalabalık misafirlerin konaklamasına imkan tanıyan konaklama odaları, gamer odası, çocuk oyun odası ve terasta panoramik bir barbekü odası bulunuyor.

Sanat galerileri de var
Projenin 9 konut katı, 4 ticari birim katı ve 3 otopark katı bulunuyor. Nispetiye Caddesi’ne bakan cephede yeme-içme mekanları bulunacağını belirten Mehmet Ceylan, Aytar Caddesi’ne bakan cephede ise yüksek metrekareli sanat galerileri, tasarım, dekorasyon ve moda mağazalarının yer alacağını kaydetti.
SPA terasa taşındı
Projenin teras katı ise sosyal alanlara ayrıldı. Spa, hamam, buhar odası, sauna gibi alanların yanı sıra yoga, aerobik, pilates, fitness gibi çalışmaların yapılacağı stüdyolar ve yüzme havuzu da yine terasta konumlandı.