Nissibi değil, Recep Tayyip Erdoğan Köprüsü

Atatürk Barajı üzerine kurulan Türkiye'nin üçüncü büyük köprüsü Nissibi'nin ismi 'Recep Tayyip Erdoğan' köprüsü olacak

Nissibi değil, Recep Tayyip Erdoğan Köprüsü

Adıyaman'da Atatürk Barajı üzerinde, Adıyaman-Kahta-Siverek-Diyarbakır güzergahını birbirine bağlayan Nissibi Köprüsü'nün isminin 'Recep Tayyip Erdoğan Köprüsü' olacak. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, bölge halkından gelen talip doğrultusunda bu kararı aldıklarını belirterek: 

'Vatandaşlarımız Nissibi Köprüsü'ne Sayın Cumhurbaşkanımızın isminin verilmesini ısrarla dile getirdi. Bunu Sayın Cumhurbaşkanımıza aktaracağız. Kendisi de uygun görürse köprüye Cumhurbaşkanımızın isminin verilmesinin uygun olacağını düşünüyoruz.' dedi. 

Mart ayında açılacak
Köprünün açılışının Mart ayında gerçekleşeceğini vurgulayan Elvan: 'Halkımızın 25 yıldır özlemle, hasretle beklediği köprünün son kaynağını da yaparak tamamlama aşamasına geldik. Bu köprü bu bölgenin hayaliydi. Yıllarda feribotla Atatürk Barajı üzerinden karşıya geçmeye çalışan insanımız için kesintisiz ulaşım imkanı sağladık. Köprü Mart ayında ulaşıma açılacak.' dedi.

Teknolojik anlamda özel
Bakan Lütfi Elvan, Nissibi Köprüsünün Türkiye'nin bu alandaki ilk köprüsü olduğunu ve kullanılan teknoloji itibariyle dünyanın ender köprülerinden biri olduğunu vurgulayarak, köprümün Adıyaman'ı bölgenin en önemli kavşak noktası haline getirdiğini vurguladı