Novu'ya öğrencilerden yoğun ilgi

Klasik öğrenci yurtlarını unutturan Novu, bu sene de kayıt haftasında öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı

Novu'ya öğrencilerden yoğun ilgi

Nef, öğrenciler, akademik çevre ve genç profesyoneller için geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği Novu markası yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Nef çatısı altında geçtiğimiz yıl hayata geçen 840 yatak kapasiteli Novu, ilk yılı olmasına rağmen yüzde 95 doluluk ile eğitim sezonun kapatmıştı. Bu sene de kayıt haftasında yoğun ilgiyle karşılaşan Novu'ya 25'in üzerinde farklı üniversiteden öğrenciler kayıt yaptırmak için sıraya girdi. 

25 farklı üniversiteden öğrenci

Novu Genel Müdürü Kahraman Yiğit, “Geçen yıl 25 farklı üniversiteden öğrenci aldık. Bu senede gelen taleplere bakıldığında benzer bir tablo ile karşılaştığımızı görüyoruz. Çünkü söz verdiğimiz gibi lüksü ulaşılabilir kılıyor, öğrencilerin konakladığı mekanı aynı zamanda bir vizyonla besliyoruz” diye konuştu.

Novu'ya öğrencilerden yoğun ilgi

1.195 TL'den başlayan fiyatlarla

Tek kişilik, iki kişilik ve dört kişilik oda seçenekleri ile öğrencilere 7 farklı tipte alternatif sunan Nef Novu fiyatları 1.195 TL ile 2.795 TL arasında değişiklik gösteriyor. Nu fiyata ısıtma, soğutma, su, internet, üniversiteye servis, temizlik ve güvenlik hizmetleri de dahil. 

Novu'ya öğrencilerden yoğun ilgi

Öğrencilerin yaşam standardını yükseltecek

Novu’nun öğrencilerin yaşam standartlarını yükselttiğine dikkat çeken Yiğit, Novu’yla öğrencilerin kettle’larda makarna pişirdiği, ütülerin üstünde pizza ısıttığı günlerin geride kaldığını kaydetti. İç ve dış alanda yer alan 200 güvenlik kamerası ile yüksek güvenlik önlemleriyle dikkat çeken Novu’da öğrencilerin keyifle zaman geçirebileceği özel tasarlanmış ortak sosyal alanlar, kafeler, kat mutfakları, restoranlar, özel mutfaklar, çalışma odaları ve hobi alanları yer alıyor. İlk projesiyle, daha çok öğrencilere yönelik ancak ‘genç bir yaşam alanı’ olan Novu’nun önümüzdeki dönemde genç profesyonelleri de kapsayan farklı lokasyonlarda şubeleri de olacak.

Novu'ya öğrencilerden yoğun ilgi

İkinci Novu Sütlüce’de hayata geçecek

Öğrenciler tarafından yoğun ilgi gören Novu’nun şimdi de Sütlüce’de 600 yatak kapasiteli ikinci yurdu için geri sayım başladı. Sütlüce’de hayata geçirilecek proje ile ilgili bilgiler veren Novu Genel Müdürü Kahraman Yiğit, yeni öğrenci yurdunun da Merter’deki gibi metrobüse yürüme mesafesinde olacağını belirtti. Bu yatırımın Eylül 2019’da hayata geçeceğini açıklayan Yiğit, “Yurt projelerini hizmetle zenginleştirilmiş bir gayrimenkul yatırımı olarak değerlendiriyoruz. Öğrenci nüfusunun yoğun ve arsa arzının sınırlı olduğu illerde yurt ihtiyacı olduğunu görüyoruz. Geçen yıl Merter’deki ilk öğrenci rezidansımızı açarken de söylediğimiz gibi hedefimiz 750 milyon lira yatırımla 10 proje ve 15 bin yatak kapasitesine ulaşmak. Bu hedef doğrultusunda ilerlemeye devam ediyoruz.” dedi.

 

Firma Bilgisi: Nef
Proje Bilgisi: Novu