Nurol GYO 3’lü seriye Nurol Tower’la başladı

3 projeye yaklaşık 600 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirecek olan Nurol GYO, bu rakamı 2013 sonunda 1 milyar dolara çıkarmayı planlıyor

Nurol GYO 3’lü seriye Nurol Tower’la başladı

27 Mart 2013 / Bülent Yoldaş / Posta Gazetesi
İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda (İMKB) 2012 yılında yüzde 402 büyümeyle piyasa değerini en fazla artıran şirket olan Nurol GYO, 2013’te şimdiden 3 projeyle hızlı büyümesini sürdüreceğini gösterdi. 3 projeye yaklaşık 600 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirecek olan Nurol GYO, bu rakamı 2013 sonunda 1 milyar dolara çıkarmayı planlıyor.

İlk adım Nurol Tower Mecidiyeköy
Nurol GYO ilk adımı Nurol Tower Mecidiyeköy projesiyle attı. Nurol GYO Genel Müdürü Musa Aykaç 140 milyon dolarlık yatırım turarına sahip Nurul Tower’ın ‘EvOfisEv” konseptiyle geliştirildiğine dikkat çekerek, Nurol Tower’da metrekaresi 5 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışlara başladıklarını açıkladı. Nurol Tower’da 243 ev-ofis, 12 ofis, 36 dükkan ve mağaza olmak üzere 291 bağımsız bölüm yer alıyor. 133 metre yüksekliğe sahip, 32 katlı Nurol Tower, 360 derece İstanbul manzarasına sahip olacak. Musa aykaç, Nurol Tower’da 73 metrekare ile 193 metrekare arasında değişen büyüklükte farklı bağımsız bölüm alternatifleri sunduklarını söyleyerek, “Özellikle toplu ulaşım merkezlerine yakınlığı, Adalet Sarayı’na ve önemli hastanelere yürüme mesafesinde olmasından dolayı Nurol Tower’a avukat, doktor, mali müşavirler gibi serbest meslek sahiplerinden, küçük ve orta ölçekli şirketlerden talep alıyoruz” dedi.

Hürriyet Medya Towers için geri sayım
Basın Ekspres Yolu üzerindeki Hürriyet Medya Towers’ın yerine yapılacak projenin de hazır olduğunu ve ruhsat aşamasında olduğu bilgisini veren Musa Aykaç, projede satışlara 1.5 ay sonra başlamayı planladıklarını anlattı. Aykaç,  projeyle ilgili şu bilgileri verdi, “Hürriyet Medya Towers’ın yerine ağırlığı konutlardan oluşan karma bir proje yapacağız. Bin 112 konuttan, 22 bin metrekarelik ofis bloğundan ve 180 odalı 4 yıldızlı bir otelden oluşacak. Ayrıca içinde bir yaşam vadisi oluşturulacak. Açık alışveriş merkezinde 70 adet mağaza ve dükkan bulunacak. Toplam inşaat alanı 300 bin metrekare”.
Bir diğer projelerinin de Seyrantepe’de TT Arena yanında yükseldiğini anlatan Aykaç, ofis ve konutlardan oluşan bu projede de inşaatın devam etiği bilgisini.

NAKO arazisi Genel Kurul’a kaldı
Zeytinburnu’ndaki NAKO arazisiyle ilgili 15 aydır çalıştıklarını anlatan Aykaç, “Mayıs ayı sonunda NAKO Genel Kurulu toplanacak ve burada karar verilecek. Biz hazırız. Kararın çıkmasıyla proje ye start vereceğiz” dedi.

Hedef yurtdışına açılmak
Şirket olarak yurtdışı piyasalardaki fırsatları da değerlendirdiklerini aktaran Aykaç, “Şirket açısından getirisinin olduğuna inandığımız her projede yer almak istiyoruz. 2014 ve 2015 yıllarında yurtdışında belli ülkelerde konut ve ofis geliştirmeyi düşünüyoruz. Bunun için fizibilite çalışmalarımız bulunuyor” bilgisini verdi.

Firma Bilgisi: Nurol Gyo
Proje Bilgisi: Nurol Tower