Nurol GYO’dan gök delen proje

Nurol GYO, ilk projesini “evofisev” konseptiyle İstanbul Çağlayan’da hayata geçiriyor

Nurol GYO’dan gök delen proje

20 Eylül 2012 / emlakwebtv
Şehrin ortasında, “EvOfisEv” konseptiyle geliştirilen ve İstanbul’a yepyeni bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen Nurol Tower, yoğun iş temposunda çalışan ve işyerinde ev rahatlığını yaşamak isteyenlerin, ister ev, ister ofis isterlerse de ev-ofis olarak kullanabileceği bir proje olarak hayata geçiyor.
Nitelikli ama küçük metrekarelerdeki birim ihtiyacından yola çıkarak hazırlanan, 73 ila 193 metrekare arasında değişen, 4 metre tavan yüksekliğine sahip 243 bağımsız bölümün bulunduğu Nurol Tower’da, malikler, ihtiyaçlarına ve kullanmak istediklerine göre dairelerini düzenleyebiliyor.

Sky Lounge’tan eşsiz İstanbul manzarası
Nurol Tower’ın 133 metre yükseklikteki çatı katında bulunan Sky Lounge’u, bir tarafta şehrin tarihi ve kültürel yanını yansıtan eski İstanbul'u ve Marmara Denizini, diğer tarafta ise boğaz manzarasını, eşsiz bir İstanbul panoraması ile sunacak. Nurol Tower'ın gece farklı, gündüz farklı, 360 derecelik bir İstanbul manzarasına sahip Sky Lounge bölümünde, özel günler ve davetler ile kutlamalar da gerçekleştirilebilecek.

Tüm ihtiyaçlar, Nurol Tower Çarşı ile elinizin altında
Nurol Tower’da, farklı konseptlerin iç içe geçtiği konut ve ofislerin yanı sıra, bina sakinlerinin günlük ihtiyaçlarına yönelik toplam 6,196 metrekare büyüklüğünde iki katlı Butik Çarşı bulunuyor. 36 ticari birimden oluşan çarşıda, ev ve ofis sahipleriyle çalışanların günlük ihtiyaçlarını tek bir merkezden karşılamaya ve hayatı kolaylaştırmaya yönelik, restoran, cafe, pastane, market, eczane, çiçekçi, kuaför, kuru temizleme gibi pek çok hizmet ünitesi ile banka ATM’leri bulunacak.

Maksimum çevre, maksimum verimlilik, maksimum yeşil
Maksimum yeşile büyük önem veren, her açıdan maksimum verimlilik ve çevreyi düşünen Nurol Tower, özgün tasarımı, farklı büyüklüklerdeki bağımsız birimleri ile şehrin kalbinde yükseliyor.
LEED Gold adayı çevre dostu bir proje ortaya koyan Nurol Tower, LEED Gold sertifikasının tüm kriterlerine uyarak, benzer nitelikteki binalara göre, enerji tüketiminde yüzde 40 verimlilik sağlamayı amaçlıyor. Bununla birlikte, inşaatta kullanılan tüm malzemeler, insan sağlığına zarar vermeyen cinsten seçiliyor.

Lokasyonu ile de ayrıcalık sağlayacak
Yeni Adalet Sarayı’nın karşısında Çağlayan Meydanı’na komşu konumda yükselecek olan Nurol Tower, yol avantajı da sağlıyor. E5 cepheli konumu, çevreyolu ve boğaz köprüsü bağlantılarına hemen ulaşılabilirliği, metro ve metrobüs durağına yakınlığı, ulaşımda önemli bir kolaylık sunuyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 yılda tamamlanması hedeflenen Kabataş-Bağcılar metro hattının üzerinde bulunan Nurol Tower’dan Çağlayan durağına da sadece 1 dakikada ulaşılabilecek.

Mimarisi ve işletmesi uzmanların elinde
Yalın ama zenginleştirilmiş tasarımıyla ön plana çıkan Nurol Tower’ın mimarisi, Türkiye’nin önemli mimarlarından Turgut Toydemir/Piramit Mimarlık tarafından projelendirildi. 2014 yılı ilk çeyreğinde tamamlanması hedeflenen Nurol Tower’ın işletmesini ise Nurol GYO’nun işletme alanındaki ortağı olan, gayrimenkul yönetiminin  başarılı ismi Alman kökenli RGM firması üstlenecek.

 

Firma Bilgisi: Nurol Gyo