Nurol GYO'dan getiri garantili model: N-Finance

Nurol GYO, gayrimenkul sektöründe bir ilk niteliği taşıyan N-Finance sistemini kamuoyuna tanıttı. Model, katılımcılara getiri garantisi sunuyor

Nurol GYO'dan getiri garantili model: N-Finance

Nurol GYO, finans odaklı çözümü N-Finance'nin detaylarını kamuoyu ile paylaştı. Sektörde 35-40 yıl seviyesinden gerçekleşen amortisman sürelerinin 15 yıla kadar düşürülmesine yönelik girişimleriyel dikkat çeken Nurol GYO, yeni modeli ile de yatırımcıya getiri garantisi sunuyor.

Nurol GYO'dan getiri garantili sistem

N-Finance sistemi ile yatırımcılara tercih gedilen gayrimenkul tipine göre 48 ay boyunca 3.500 TL ile 20 bin TL getiri garantisi sunan Nurol GYO, ayda 6 bin TL kredi ödemesi bulanan konut sakihplerinin ödemelerinin yarıdan fazlasını her koşulda karşılama olanağı sunuyor. Firma yalnızca 100 daire ile sınırlı kampanya kapsamındaki daireleri yüzde 10 peşin ödeme olanağıyla hemen teslim ediyor. 

Türkiye'de bir ilk

Nurol GYO'nun Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen konut finansman modeli N-Finance için talep toplamaya başladığını ve bu model ile gayrimenkullerin değerlerinde kiraya verilme ve geri dönüş sürelerinin düşürülmesinin amaçlandığını söyleyen Nurol GYO Yönetim Kurulu Üyesi Semih Kayaalp, gayrimenkul yatırımlarının satış fiyatlarının artış hızında kira getirilerinin artmamasının en temel nedeninin yanlış yönetilen 2. el piyasası olduğunu belirtti. Kayaalp: “Yatırımcılar rekabet ortamında aidat baskısı ve yatırımın boşta kalma maliyeti endişeleriyle satın aldıkları gayrimenkulü hemen kiraya vermeyi istiyor. Böyle bir ortamda değerinin altında kiralama kaçınılmaz oluyor. Bu da müşteri memnuniyetsizliği ve 35-40 yıla varan geri dönüş sürelerine neden oluyor.” şeklinde konuştu.

Yüksek getiri ve 20 yılın altında geri dönüş garantisi

Semih Kayaalp, N-Finance kapsamında yatırımcıların gayrimenkullerinin 2. el yönetimine destek olunarak, değerinde kira vermelerine olunak tanınacağını, gayrimenkullerin kiraya verilmemesi halinde de yatırımcıya 48 ay boyunca kira garantisi sunduklarını belirterek: "Böylelikle düşük taksitle gayrimenkul sahibi olma fırsatı yarazıyoruz. Sadece yüzde 10 peşinat ile daireler hemen teslim ediliyor. Yatırımcı seçimini yaptıktan sonra sadece yüzde 10 peşinat ile gayrimenkulünü teslim alıyor. 5 yıl sonra ulaşılabilecek aylık getiriyi ilk günden itibaren Nurol GYO 4 yıl (48 ay) boyunca gayrimenkul sahibine ödüyor. 12 ve 24 ay sonra yüzde 12,5 ara ödemeler yapılıyor. Kalan yüzde 65 ise banka kredisi ile ödenebiliyor. 48 ay boyunca verdiğimiz getiri garantisi sayesinde yatırımcılar, kredilerini rahatlıkla ödeyebiliyorlar.” ifadelerini kullandı. 

Sadece 100 daire ile sınırlı

Nurol GYO tarafından hayata geliştirilen N-Finance ile birlikte tanınan getiri garantisi daireler ve projeye göre farklılık gösteriyor. 48 ay boyunca geçerli olacak kampanya yalnızca 100 ev ile sınırlı tutulacak. Kampanya 2. el yönetiminin ve gayrimenkul geri dönüş sürelerinin önemine dikkat çekerek değerinde kiralama yapılmasını ve yatırımcılara yüksek getiri fırsatı sağlanmasını hedefliyor.

Örnek Ödeme Planı

Nurol Park’dan 1+1 bir daire alan yatırımcı sadece 65.000TL peşinat ödeyerek aylık ortalama 6.000TL olan kredi taksitini aylık 3.500TL’lik N-Finance getirisiyle 2.500TL’ye düşürebiliyor. N-Finance kapsamındaki aylık getiri garantileri ise şöyle:

- Nurol Park:1+1 için 3 bin 500 TL, 2+1 için 4 bin 500 TL, 3+1 için 6 bin TL.
- Nurol Life: 1+0 için 5 bin TL, 1+1 için 7 bin TL, 2+1 için 8 bin TL.
- Nurol Tower:73 m2 için 9 bin TL, 93-94 m2 için 11 bin TL, 193 m2 için 20 bin TL.

Firma Bilgisi: Nurol Gyo