Nurol Holding, Batum'da yatırım için imza atıyor

Nurol Holding, Batum'daki turizm ve gayrimenkul yatırımları ile kentin gelişimine katkı sağlıyor

Nurol Holding, Batum'da yatırım için imza atıyor

23 Kasım 2013 / emlakwebtv
Nurol Holding, Batum'daki turizm ve gayrimenkul yatırımları ile kentin gelişimine katkı sağlıyor. Nurol Holding olarak Gürcistan Tiflis'te bir bölge müdürlüğü ve Batum'da bir temsilcilik ofisiyle organize olduklarını belirten Nurol İnşaat Batum Temsilcilik Ofisi Müdürü Lütfü Bilgin, "Batum'da ilk 5 yıldızlı otel olan Sheraton Batumi Hotel'in sahibiyiz. Ayrıca yine Batum'un en güzel caddesi olan Rustaveli caddesinde 54 daire ve üç dükkandan oluşan bir rezidansımız bulunuyor" dedi. Batum'daki temsilcilik ofisi vasıtasıyla otelin faaliyederi ve rezidansın satışlarını organize ettiklerini söyleyen Bilgin, "Tiflis'te bulunan bölge müdürlüğümüz vasıtası ile de hem kamu ihaleleri takip edüiyor hem de resmi kurumlar ile ilişkiler yürütülüyor. Ayrıca Gürcistan Paravani Bölgesi'nde Anadolu Holding'in yatırımı olan bir HES projesinin bir kısmı Nurol Çelik tarafından yapılıyor" şeklinde konuştu.

Bilgin: “Türkiye ve Gürcistan hükümetlerinin yakın ilişkide olmasını Türk yatırımcısı açısından önemli bir avantaj”
Gelişen bir ülke olan Gürcistan'da birçok sektörün bulunmasını avantaj olarak gören Lütfü Bilgin, ayrıca Gürcistan Hükümeti'nin yatırıma dostu yaklaşımım da olumlu buldu. Yine Türkiye ve Gürcistan hükümetlerinin yakın ilişkide olmasını Türk yatırımcısı açısından önemli bir avantaj olarak gören Bilgin, bu pazarın 2011 yılı itibarıyla tanınmaya başladığını aktardı. Bu pazarda kalifiye personel bulmada sıkıntı yaşandığını vurguladı. Firmalarının bu durumu şirket içi eğitimler ve çözdüğünü anlatan Bilgin, "Aynı zamanda yetişmiş elemanlarımızı kaybetmemek için çaba sarf ediyoruz" aktarımını yaptı.

Bilgin: “Gürcistan, otelcilik ve turizm organizasyonları konusunda çok önemli bir pazar olarak görülüyor”
"Hizmet inşaat ve finans sektörü gelecek vadediyor" Türkiye ile Gürcistan arasındaki ticari İlişiklerde inşaat sektörü ile birlikte hizmet ve finans sektörlerinin ön plana çıktığına dikkat çeken Lütfü Bilgin, 'Türkiye son yıllarda hizmet sektöründe çok önemli mesafeler kaydetti ve bu tecrübesini de yurtdışına açılarak kullanmak istiyor. Bunun için hemen yan başımızdaki Gürcistan, otelcilik ve turizm organizasyonları konusunda çok önemli bir pazar olarak görülüyor. Bu anlamda birçok Türk yatırıma bunu görerek, Batum ve çevresine yatırımlar yapıyor. Şu anda sadece Batum'da devam eden 5 yıldızlı otel inşaatı sayısı Tiflis'te bölge müdürlüğüne sahip Nurol Holding. Gürcistan Tiflis'te bir bölge müdürlüğü ve Batum'da bir temsilcilik ofisiyle organize oldu.

Bilgin: “Gürcistan Türk yatırımcılara önemli fırsatlar sunuyor”
Batum'da ilk 5 yıldızlı otel olan Sheraton Batumi Hotel'in de sahibi olan holding, ayrıca yine Batum'daki Rustaveli Caddesi'nde 54 daire ve üç dükkandan oluşan bir rezidansı da işletiyor. Çok hızlı büyüyen bu pazarda yatırımların geri dönüşünün birkaç yılı alacağına işaret eden Bilgin, "Yine ülkenin en önemli problemlerinden birisi konut ihtiyacı. Bu sebeple Türk yatırımcıların en çok rağbet gösterdikleri sektörlerden birisi de yine inşaat sektörü. Şu anda dünyanın her yerine dağılan Türk müteahhitlerinin en önemli duraklarından birisi de Batum. Yeni yapılanan bir ülke olması dolayısıyla konut aağı büyük ve şu an için yabancı yatırımcıya önemli derecede ihtiyaç var" tespitini yaptı. Ayrıca bankacılık ve sigortacılık anlamında da Gürcistan’ın Türk yatırımcılara önemli fırsatlar sunduğunun altını çizen Bilgin, "Önceden beri Gürcistan'da Tiflis'te faaliyet gösteren Ziraat Bankası Batum'da da şubesini açtı. İlk şubesini Batum'da açan İş Bankası ise Tiflis'teki ikinci şubesini açmak üzere. Yine başka banka ve sigorta şirketlerinin de Gürcistan'da şube açma düşünceleri olduğunu biliyoruz" dedi.