Nurol İnşaat'ın işçileri kaçırıldı

Bağdat'ın doğu kısmında yer alan Sadr bölgesinde bir spor kompleksi inşa eden Nurol İnşaat'ın 18 işçisi askeri üniformalı maskeli kişiler tarafından kaçırıldı. Nurol İnşaat kaçırılma olayını doğruladı

Nurol İnşaat'ın işçileri kaçırıldı

Bagdat'ta stadyum inşaatı için çalışan 18 Nurol İnşaat işçisi, maskeli kişilerce kaçırıldı. Nurol Holding CEO'su Uğur Doğan, inşa edilen stadyum şantiyesinde çalışan işçilerin asker kıyafeti giymiş maskeli bir grup tarafından kaçırıldığını doğruladı. 

Nurol İnşaat'tan açıklama
Irak'ta faaliyet gösteren ve Bağdat'ın doğu kısmınde Sadr Şehri'nde, bir spor kompleksi inşa eden Nurol İnşaat'ın 18 işçisi, askeri kıyafetler giymiş bir grup maskeli kişi tarafından kaçırıldı. Nurol Holding CEO'su Uğur Doğan, Bağdat'ta firma tarafından inşa edilen stadyum inşaatında çalışan 14'ü işçi, üç mühendis ve bir muhasebecinin sabah saat 03.00 sıralarında askeri kıyafetli kişilerce kaçırıldığını vurguladı. Olay hakkında Dışişleri Bakanlığı'nı bilgilendirdiklerini belirten Doğan:

"Daha önce de güvenlik endişeleri nedeniyle şantiyedeki personel sayısını en az düzeye indirmiştik. " ifadelerini kullandı.

Olay Şiilerle alakalı
Konuyla ilgili bir açıklama yapan İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Tuğgeneral Saad Maan da olayın Şiilerin yoğun olarak yaşadığı yer olan Habibiye köyünde gerçekleştiğini vurguladı. Dışişleri Bakanlığı da 18 işçinin kaçırılmasını doğrularken eylemin fidye amacıyla gerçekleştirilmiş olabileceği olasılığı üzerinde duruluyor.