ODE’den WIACO’ya destek

ODE Yalıtım, Dünya Yalıtım ve Akustik Kongresi (WIACO)’ne sponsor olan ilk Türk firması oldu

ODE’den WIACO’ya destek

27 Eylül 2012 / emlakwebtv
Yerel bir güçten global bir marka yaratma hedefine doğru emin adımlarla ilerleyen ODE Yalıtım, 19-21 Eylül 2012 tarihleri arasında Paris’te düzenlenen ve uluslararası arenadaki en önemli yalıtım kongrelerinden olan WIACO (World Insulation & Acoustic Congress-Dünya Yalıtım ve Akustik Kongresi)’ya sponsor oldu. Bu yıl 10.cusu düzenlenen ve ‘Yalıtım: Sürdürülebilir Dünyaya Katkımız’ temasının işleneceği,  WIACO ’nun ilk Türk sponsor firması oldu.
Bu sene 20’den fazla ülkenin katıldığı kongre hakkında konuşan ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Burak Serkan Çakır “ODE Yalıtım, bir ilki gerçekleştirerek dünya sahnesinde ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Sektörün en büyük ve en prestijli kongrelerinden birine sponsor olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi. Çakır, bundan sonra da çeşitli uluslararası kongreleri desteklemeyi hedeflediklerini belirtti.
Yalıtım sektöründe düzenlenen en büyük uluslararası kongrelerden olma özelliğini taşıyan  WIACO,  FESI (European Federation of Associations of Insulation Companies- Avrupa Yalıtım Firmaları Birlikleri Federasyonu), NIA (National Insulation Association – (Amerika) Ulusal Yalıtım Birliği) ve SNI (Syndicat National I’Isolation – Fransa Ulusal Yalıtım Birliği) tarafından 4 senede bir düzenleniyor. Ev sahipliği yapan kuruluşa göre Avrupa veya Amerika’da gerçekleştirilen kongrenin 2012 yılındaki adresi SNI’nin ev sahipliği ile Paris olarak belirlendi.
Bu yıl onuncusu düzenlenen ve ana teması ‘Yalıtım: Sürdürülebilir Dünyaya Katkımız’ olarak belirlenen WIACO Kongresi sponsorlarını, iş hacmi, güvenilirlik ve bilinirlik gibi kriterleri göz önünde bulundurarak seçiyor. Kongrede endüstriyel ve teknik dönüşüm, ekonomik ve çevresel durumlar, akustik ve enerji verimliliği gibi pek çok sektörel konu başlığı 3 gün boyunca tartışıldı.