ODE Yalıtım’ın dergisi Pusula 50. sayıya ulaştı

ODE Yalıtım’ın 1997’de sektörle buluşturmaya başladığı dergisi Pusula, 50. sayıya ulaştı

ODE Yalıtım’ın dergisi Pusula 50. sayıya ulaştı

27 Şubat 2013 / emlakwebtv
Ode Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan 15. yılında 50. sayısına ulaşan Pusula için şunları söyledi:  “Şimdiye dek sektöre farklı bir dergi sunmaya çalıştık. İlk sayıdan bugüne değin uzunca bir yol kat eden Pusula, sadece yalıtım sektöründe değil yayıncılık sektöründe de önemli bir yere sahip olduğunu gözler önüne serdi. 15 yıldır kesintisiz olarak okuyucularımız ile buluştuğumuz için mutlu ve gururluyuz.”

Orhan Turan, Rota Yayınları tarafından hazırlanan Pusula’yı şimdiye dek sadece ODE’ye ait bir iç iletişim aracı olarak görmediğini de sözlerine ekledi. ODE’nin bayilerinin yanı sıra derneklere, mimarlara, mühendislere ve daha pek çok sektör uzmanına ulaşan Pusula, sektörün gündem maddelerini takip ederek bilgilendiren ve bu anlamda sektörel sorumluluk bilincini de yansıtan bir çizgide ilerledi.

Her ay farklı bir güncel haberi “dosya konusu” olarak masaya yatıran derginin içeriğinde ayrıca “sektörden haberler”, ”teknik yalıtım” ODE eğitim faaliyetlerinin yer aldığı “ODE Akademi” ve başarıları ile dikkat çeken profesyonellerin tanıtıldığı ”fark yaratanlar“ gibi bölümler yer alıyor.


Pusula için kim ne dedi?

Ertuğrul Şen / İzoder Genel Koordinatörü: “Pusula’nın sektöre, bilgilerin üretilmesi ve paylaşılması noktasında çok önemli katkıları oluyor. “

Hüseyin M. Yüksel / İSKİD Dernek Müdürü: “Güncel yaklaşımlarıyla yalıtıma yön veren Pusula iklimlendirme sektörü olarak Pusula Dergisi’nin innovatif haberlerini okumaktan keyif almaktayız.”

Selda Başbuğoğlu / İMSAD Genel Koordinatörü: İnşaat sektöründe pek çok yayın var. Ne yazık ki bir kısmı sürekliliği yakalayamıyor. 50 sayı gibi sürekliliği kanıtlayan bir şekilde yayın hayatını sürdürmek bir başarıdır. Pusula’nın geçmiş sayılarını inşaat ve yalıtım sektörünün hafızası olarak yorumlamak da mümkün.”