ODE Yalıtım, Türkiye’yi temsil edecek

ODE Yalıtım European Business Awards 2013/2014 ödülleri programında Türkiye’yi ulusal şampiyon olarak temsil edecek 40 Ulusal Şampiyon firmalar arasında yer aldı

ODE Yalıtım, Türkiye’yi temsil edecek

24 Temmuz 2013 / emlakwebtv
Global bir marka olma yolunda hızla ilerleyen ODE Yalıtım, başarısını Avrupa’nın en seçkin ödüllerinden birisinde ulusal şampiyon olarak seçilerek taçlandırıyor. European Business Awards ödül programı kapsamında 40 ulusal şampiyondan birisi olarak seçilen ODE Yalıtım bundan sonraki aşamada ülkemizi temsilen Ruban d’Honneur unvanı için yarışacak. ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, “ODE olarak European Business Awards’ta Türkiye’yi temsilen ulusal şampiyonlar arasında yer almaktan büyük heyecan duyuyoruz. Yalıtım konusunda Türkiye’nin en dinamik şirketlerinden birisiyiz. Hem bu alanda yaptığımız yatırımlarla hem de enerji verimliliği ve tasarrufu konularında adeta bir sivil toplum kuruluşu gibi çalışarak Türkiye’nin yalıtım konusunda bilinçlenmesinde büyük katkı sağladık. İşte bu çalışmalarımızın sonucu olarak da European Business Awards ödül programının Çevresel ve Kurumsal Sürdürülebilirlik (Environmental & Corporate Sustainability) kategorisinde Türkiye’yi temsil edeceğiz” dedi. Dünyadan pek çok itibarlı şirketle aynı kategoride yarışmaktan büyük gurur duyduklarını da belirten Turan, “Çekişmeli olacak bir sonraki turu heyecanla bekliyoruz” şeklinde konuştu.

European Business Awards, şirketlerin yarıştığı bir ödül programı
European Business Awards, Avrupa'nın en parlak şirketlerinin dahil olduğu; temelinde yenilikçilik, iş mükemmelliği ve sürdürülebilirlik gibi üç farklı alanda şirketlerin yarıştığı bir ödül programı. Ödül programında, sorumlu hareket ederek faaliyet gösterdikleri alanda sosyal hayatı ve çevreyi olumlu etkileyen ve aynı zamanda yenilikçi ve başarılı uygulamalarla görünürlük ve gelişimlerini yükselten şirketler yarışıyor. Ödül programının ilk aşamasında ulusal şampiyonlar seçilirken bir sonraki aşamada şirketler uluslararası Ruban d’Honneur unvanı için yarışıyorlar. Geçen sene yarışmaya katılan 28 Avrupa birliği üyesi ülke ( Türkiye, Ermenistan, Gürcistan ve Kazakistan’da dahil) şirketlerinin toplam iş hacmi 1 Trilyon Avro’ya ulaştı. İnsan kaynağı olarak bakıldığında bu şirketlerde toplamda 2.7 milyon insana istihdam sağlanıyor.

Yarışmada bu yıl tüm Ulusal Şampiyonlar jürinin değerlendirmesi için özel bir video hazırlayacaklar. Jüri değerlendirmesine ek olarak aynı zamanda internet üzerinden de oy kullanılarak, en beğenilen Ulusal Şampiyonlar seçilecek. Seçilen şirket Ulusal Halk Şampiyonu olarak Avrupa Halk Şampiyonluğu için yarışacak. Halk oylamasının 2013 Kasım ayında başlaması planlanıyor.