ODE Yalıtım ürünleri yeni ambalajında raflarda yerini aldı

Bir dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen ODE Yalıtım ürünleri yeni ambalajlarıyla boy göstermeye başladı

ODE Yalıtım ürünleri yeni ambalajında raflarda yerini aldı

17 Mayıs 2013 / emlakwbtv
Bir dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen ODE Yalıtım’ın, 36. Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul’da görücüye çıkardığı yeni ambalajlı ürünleri raflardaki yerini aldı. ODE Yalıtım Satış Pazarlama Koordinatörü Ali Türker bu konuda “Ambalaj, ürünün kimlik göstergelerinden biri. Her fırsatta yalıtımın enerji verimliliğine katkıda bulunarak çevre ile dost bir uygulama olduğunun altını çiziyoruz. Bu anlamda, yalıtımın çevreci yanını görsel olarak ambalajlarımıza da taşımak istedik. Yeni ambalajlarımızın kendisini daha iyi anlattığını ve ürünlerimize yakıştığını düşünüyoruz. Şimdiye kadar aldığımız tepkiler de çok olumlu. Sonuçtan son derece memnunuz” dedi.

Dünya çapında bir isim olan Dr. Orhan Irmak tarafından tasarlandı
ODE Yalıtım’ın yeni ambalajları bu alanda dünya çapında bir isim olan Dr. Orhan Irmak tarafından tasarlandı. Irmak ODE’nin yeni ambalaj tasarımları hakkında şunları söyledi: “Tasarımlarımızda öncelikle ODE’nin ürünlerinin çevreci yanını vurgulamak istedik. Enerji tasarrufu sağlayan ODE yalıtım ürünlerinin sağladığı çevresel faydayı, yeşil bir yaprak ile sembolize ettik. Bu doğrultuda ODE Yalıtım’ın kimliğini oluşturan sarı ve siyah renklerine beyaz ve yeşil renkleri ekledik. Ayrıca ODE ürün ailesi için oluşturduğumuz ambalaj mimarisi ile bir yandan ürünleri görsel olarak bir çatı altında toplarken, diğer taraftan da farklı ürün çeşitleri arasındaki ayrımın nasıl yapılacağı kurallarını belirledik. Bu doğrultuda modern ve okunaklı bir tipografi kullanımı ile ambalajların barındırdıkları ürüne dair vermek istedikleri mesajı en etkin şekilde iletmesini sağladık.Son olarak ODE ambalaj tasarımları için oluşturduğumuz akıllı işaret sistemleri sayesinde, ürünlerin özellik ve faydalarını faydalarını ikonlarla ile ambalaj üzerine taşıdık.”

Dr. Orhan Irmak ambalaj tasarımında ODE yalıtım ürünlerinin sağlıklı ve etkin bir yalıtımla enerji tasarrufu sağlamasının önemli bir belirleyici olduğunu vurgulayarak “Bugün enerji tasarrufu, yenilenebilir ve çevreye saygılı enerji kaynakları kadar kritik bir konudur. Dolayısıyla ODE’nin enerji tasarrufuna yönelik ürün gamı ve bu ürünlerle sağlanan fayda bizim için tasarım dilini oluştururken belirleyici oldu” dedi.