Odeabank, Yapı Kredi Portföy ile işbirliği yaptı

Türkiye’nin önde gelen portföy yönetimi şirketleriyle işbirliği yaparak “Yatırım Fonu Dağıtım Kanalı”nı kuran Odeabank’ın anlaşma yaptığı porföy şirketleri arasına Yapı Kredi Portföy de katıldı

Odeabank, Yapı Kredi Portföy ile işbirliği yaptı

25 Temmuz 2013 / emlakwebtv
Türkiye’nin önde gelen portföy yönetimi şirketleriyle işbirliği yaparak yatırım bankacılığında bir ilke imza atan Odeabank, fark yaratmaya devam ediyor. Müşterilerine en karlı yatırım aracını sunmak üzere hareket eden Odeabank dünyanın önde gelen derecelendirme kuruluşlarından Fitch Ratings tarafından, uluslararası standartlarda portföy yönetimi alanında elde edilen en yüksek derecelendirme notunu (M1) alan Yapı Kredi Portföy ile işbirliği yaptı.

Odeabank’ın anlaşma yaptığı fon şirketi sayısı 5’e çıktı
Varlık Yönetimi konusunda farklılık yaratmayı ve “yatırım” denince ilk akla gelen banka olmayı hedefleyen ve satışa sunacağı fonları 20 ayrı kritere göre analiz ederek değerlendiren Odeabank geçtiğimiz Nisan ayında İş Portföy, Ak Portföy, Finans Portföy ve TEB Portföy ile anlaşmıştı. Yapı Kredi Portföy’ü de Yatırım Fonu Dağıtım Kanalı’na katan Odeabank’ın anlaşma yaptığı fon şirketi sayısı böylece 5’e çıkmış oldu.

Türkiye’de yatırım bankacılığında da müşterilerine kendilerini özel hissettirecek bir uygulamaya imza atan Odeabank “Yatırım Fonu Dağıtım Kanalı” ile Varlık Yönetimi’nde sektör lideri olmaya aday.

Muratoğlu: “Amacımız global ve yerel yatırım dünyasındaki yenilikleri Türk yatırımcısına en hızlı şekilde sunmak”
Odeabank Bireysel Bankacılık’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cem Muratoğlu, konuyla ilgili olarak “Biz bu yola çıkarken Türkiye’deki bireysel yatırımcıların ihtiyaçlarını en doğru şekilde tespit etmeye çalıştık. Çalışmalarımız sonucunda elde ettiğimiz ürünleri müşterilerimize sunarak farkımızı ortaya koyduk.’ dedi.

Muratoğlu “Amacımız global ve yerel yatırım dünyasında çıkan yenilikleri de Türk yatırımcısına en hızlı şekilde sunmak. Bu noktada müşterilerimizin taleplerine ve değişen yatırım piyasalarına göre özel yeni fonlar kurarak yatırım araçlarımızı çeşitlendirebiliriz” diyerek gelecek dönem için de sinyaller verdi.

Muratoğlu: “Tek kanaldan seçme imkanı sunuyoruz”
Cem Muratoğlu, sundukları bu hizmetin 3 ana nokta sayesinde farklılaştığına vurgu yaptı: “Fon sepetimiz ile müşterilerimize çok sayıda kurumun fonlarını tek kanaldan seçme imkanı sunuyoruz. Bunu yaparken fonları müşterilerimizin risk ve getiri beklentilerine uygun olarak sınıflandırıyoruz. Önemli hususlardan bir tanesi de listemizdeki fonları, yatırım stratejilerimize ve piyasa öngörülerimize uygun bir şekilde dinamik olarak yeniliyor olmamız.”