Ödüllü projede Canpa imzası

Dubai'de "En İyi Ticari Proje" kategorisinde Cityscape ödülü alan AND Plaza'nın yalıtımı Canpa İnşaat tarafından gerçekleştirildi

Ödüllü projede Canpa imzası

Dünyanın en önemli gayrimenkul buluşmalarından biri olarak bilinen Cityscape Global'de "En İyi Ticari Proje" dalında, AND Plaza büyük ödül kazandı. And Plaza'nın yalıtım çalışmaları ise Canpa İnşaat Yalıtım Ticaret tarafından gerçekleştirildi. 

Canpa'dan ödüllü projeye yalıtım
HPP International Architects tarafından tasarlanana ve Tepe İnşaat tarafından hayata geçirilen AND Plaza, tüm dünyadan 182 projenin katıldığı Ctyscape Awards for Emerging Markets 2014" organizasyonu kapsamında düzenlenen "En İyi Ticari Proje" -"Gelecekteki Projeler" kategorisinde büyük ödülü kazanmıştı. Burj Khalifa'da düzenlenen gala gecesinde de And PLaza'ya ödül verilmişti. 

Ataşehir Kozyatağı'nda yükselen ve A+ ofisleriyle dikkat çeken AND Plaza'nın yalıtımını gerçekleştiren Canpa İnşaat Yalıtım ve Ticaret Sanayi A.Ş. Uygulama Yöneticisi Ferhat Koçyiğit, AND Plaza'da ısı yalıtımı uygulanan teras alanının 8 bin 558 metrekareye ulaştığını belirtti. Koçyiğit, 3 bin 911 metrekarelik döşeme ısı yalıtımı ve buhar kesici ile 747 metrekarelik hafif metal çatı üzeri taş yünü kaplamanın yapıldığını da belirterek:

"Terasta 10 cm’lik Roofmate TR-SL-X, bodrum ve kat döşemelerinde 6 cm’lik Floormate TR-X kullanıldı. Ayrıca Elastoper EP 3 mm ve Plastoper + PP3mm ile teras yalıtımları, Tyvek Airgard reflective ile buhar kesici uygulaması, çimento esaslı ıslak hacim ve su deposu yalıtımları, dilatasyon yalıtımları ve yeşil çatı peyzaj altı şilteleri, Canpa’nın gerçekleştirdiği uygulamalar arasında yer alıyor.”  dedi.

Çalışan mutluluğuna duyarlı bir proje olarak biçimlenen And Plaza'nın proje yönetimi ise İŞTE Project Management tarafından yürütülüyorProje 74 bin metrekarelik inşaat ve 36 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip bulunuyor. 

 

Firma Bilgisi: Canpa
Proje Bilgisi: And Plaza