Ofis sektörü büyüyecek

Maslak No/1 Yönetim Genel Müdürü Murat Karaçay, ofis sektöründe rekabetin özellikle 2014 ilk çeyreğinden itibaren yükselme eğilimine girdiğini söyledi

Ofis sektörü büyüyecek

11 Haziran 2014/Emlakwebtv
Maslak No/1 Yönetim Genel Müdürü Murat Karaçay,  2015 yılı içerisinde Ofis Gayrimenkul sektöründe artış beklediğini söyledi. Karaçay, ofis plazaların piyasadaki rekabetin özellikle 2014 ilk çeyreğinden itibaren oldukça yükseldiğini belirterek, "Taleplerin büyük bir bölümün 1-2 kat yerine tüm proje veya 8-10 kat olduğu göz önüne alınırsa, özellikle kiralamalarda fiyat proje sahiplerinin fiyat politikaları önem kazanmaktadır" dedi.

Karaçay, 2013 yılının ilk çeyreğinden itibaren konut taleplerinde düşüşün başladığını, buna karşın 2015 yılı için, yalnızca İstanbul'da 3 milyon 500 bin metrekarelik artış olacağına dikkat çekti. Karaçay, "Bu rakamı göz önüne aldığımızda tüm ofis gayrimenkul sektörü için beklentilerin nasıl olacağını tahmin etmek zor olmayacaktır" ifadelerini kullandı. 

Açıklamasında Maslak No/1 profesi hakkında da bilgi veren Karaçay, son yıllarda başlanan ofis plaza projelerinin birbirlerine benzer özellikler taşıdığını belirterek, Maslak No/1'in Maslak'taki tek plaza olarak özel bir değere sahip bulunduğunu söyledi. Maslak'ın yalnızca İstanbul'un değil Türkiye'nin en merkezi iş alanı olanı olduğuna değinen Karaçay, "Maslak'ta yer almak zaten bir ayrıcalıktır. Bunun dışında Maslak bölgesinde son teknoloji olarak yapımı tamamlanan birkaç projeden biri olmamız ve trafiksiz direkt çıkış imkanımız, mutlaka tercih sebebimizdir" dedi.

Maslak No/1'in Plus Kitchen ile anlaşmasına da değinen Karaçay, projenin başında bugüne dek, alışılagelmiş markalarla cafe-gıda hizmeti vermek istemediğini belirtti. Karaçay, farklı konseptleri olan ama bunun yanında Plaza çalışanlarının taleplerini hizçmet ve üretim çeşitlerini arttırarak devam ettirecek bir marka arayışında olduklarını belirterek, Plus Kitchen'i çok hızlı büyümekte olan yenilikçi bir firma olması nedeniyle tercih ettiklerini vurguladı.