Ofisim İstanbul Maltepe’de oturuma hazır

Kentsel dönüşüm projesinin Anadolu yakasındaki merkezlerinden Maltepe’de yer alan iş merkezi Ofisim İstanbul projesini emlakwebtv farkı ile izleyin

25 Mart 2013 / emlakwebtv / Havva Babaoğlu
Maltepe'de yer alan Ofisim İstanbul Projesini Satış ve Pazarlama Müdürü Nur Eğilmez ayrıca Satış Sorumlusu Hatice Kanberoğlu ve Şafak Orhan ile birlikte değerlendirdik.

Ulaşımı gayet kolay Maltepe’deki Ofisim İstanbul’da bizi nasıl bir çalışma ortamı bekliyor. İş hayatına nasıl bir vizyon getirdiniz. Bize projeyi anlatır mısınız?


Ofisim İstanbul projesi bir iş merkezi bir business center. Sosyal donatı alanları var. Ticari bir proje. O yüzden tüzel kişilerden oluşuyor bütün oturanlar. Oturum başladı. Kapıda vale hizmetiyle başlıyor, araç yıkaması, toplantı salonlar,  içerisinde arşiv odası, bay bayan saunası, bay bayan fitnes salonu, bay bayan kuaförü, yemek salonu, tabldot usulü çalışanlara yönelik yemek çıkartılacak yer, yukarıda alakart restoran . İçerisinde sosyal anlamda ne ihtiyacınız varsa bulabiliyorsunuz.

Ofisim İstanbul, Kentsel dönüşüm projesinin Anadolu yakasındaki merkezlerinden İstanbul'un en stratejik noktası haline gelen Maltepe'de yer alıyor. Projeyi bir de bu açıdan değerlendirebilir misiniz? Projenin avantajları neler?

Kentsel dönüşüm projesi içinde yer alan bölgelerin başında geliyor Kartal Maltepe bölgesi. Home ofis olarak burada genelde yer alıyorlar. Burada iki tane iş merkezi var. Onlardan bir tanesi Ofisim İstanbul. Bölgesel anlamda burası zıplamaya hazır bir bölge. Burada arsa fiyatları farklı boyutlara geldi. Otellerinden tutun hastanelerin büyümesi. Gelecekte Maslak durumuna gelecek olan bir bölge.
Şu an 3 kuleden oluşuyor. 15 bin metre kare alan üzerinde kurulu. 219 tane ofis 16 tane mağaza var. 60 bin metre kare kapalı inşaat anına sahip. Bir kule İller bankasına ait. Bir bloktaki satışlar yüzde 80 tamamlandı. Bloğun birini toplu halde satıyoruz.

Fiyatlardan ve ödeme koşullarından biraz söz eder misiniz?
Metrekare fiyatı 5200 lira ile 6500 lira arasında. Şer konut teslim ediyoruz. Kaba düzeyinde. İçerisini dekorasyona hazır şekilde bırakıyoruz.Dekorasyonu hazır olarak vermemizin sebebi de tüzel kişilikler işlevselliklerine göre demonte bölümlerle ayırabiliyorlar. Kullanımı son derece rahat oluyor.
Ödeme kolaylığı; ticari olduğumuz için konut kredisi burada kullanılmıyor. Kredi kullanıldığında ticari kredi kullanabiliyorsunuz banka yüzde 50’sini karşılıyor. Kalan yüzde ellisine yardımcı oluyoruz.
Ya da yüzde 50’sini öderseniz 16 ay 0 faiz 0 komisyon vadelendirme yapabiliyoruz.
Yüzde 40’ının öderseniz 12 ay 0 faiz 0 komisyon vadelendirme yapabiliyoruz.

Hangi iş kolundan müşterileriniz daha çok?
Müşterilerimiz aslında prestij için buraya gelen firmalar kat bazında buraya gelen firmalar.  genel müdürlüklerini taşıyorlar. İthalat ihracat firmaları, maden şirketleri, hukuk firmaları, yeminli mali müşavirleri, yazılım firmaları biraz daha ağırlıkta, denizcilik firmaları değişik kollardan belli başlı firmalarımız var. Kat bazında genel müdürlüklerini taşıyorlar. Bir katta 81 kişi çalışabilecek. Bir katımız da 860 metrekare.

Proje lokasyon olarak merkezi bir konumda, Kartal Adliyesine 3 dk., Kartal Eğitim Hastanesi hemen yanında, metroya 500 metre, E5 kavşağına 500 metre, sahil yoluna 3 dk., Sabiha Gökçen Havaalanına 15 dk. mesafede olan bir yer.
16 tane mağaza var, şua an satışta 9 mağaza kaldı. En küçüğü 200 metre kareden başlıyor. 1180 metrekareye kadar büyüyebilen mağazalar bunlar. Çift taraflıdır cadde üzerinde merkezi bir konumda yer alıyorlar.
Ortak teras alanı 1180 metrekare alana sahiptir. Hem A bloktan hem de B bloktan çıkışları vardır. Çalışanların öğle ya da 4-5 aralarında çıkıp çay, kahve içebilecekleri, kendilerini rahat hissedebilecekleri bir alan olarak tasarlanmıştır.

Ofisim İstanbul hakkında detaylı bilgi için http://www.ofisimistanbul.com/

Proje Bilgisi: Ofisim Istanbul