Ofton ‘Elysium Miramar’la Bodrum’a demir attı

İstanbul’da bugüne kadar bir çok projeye imza atan, Merter, Bomonti gibi bölgelerde projelere hazırlanan Ofton, rotasını Bodrum’a çevirdi. Bodrum’da Elysium Miramar projesine start veren Ofton, Bodrum merkezde projeler geliştirmeye devam edecek

Ofton ‘Elysium Miramar’la Bodrum’a demir attı

Konut ve turizm yatırımlarıyla adını duyuran Ofton, İstanbul’un yanı sıra Bodrum’a da odaklandı. Bodrum’da 63 bin metrekarelik arazinin, 22 bin dönümlük kısmında 23 blokta 46 ikiz villa ve 4 penthouse daireden oluşan Elysium Miramar projesini satışa sundu. Şirket, projenin ikinci etbıyla birlikte birbirine komşu toplam da 86 villa inşa edecek.

Bodrum’da 4 mevsim yaşam

Ofton İnşaat Yönetim Kurulu Eş Bakanı Yusuf Şimşk, Bodrum’un sezonluk yaşam alanlarıyla öne çıktığını belirterek, 30 milyon euroluk yatırımla hayata geçirdikleri Elysium Miramar’da 4 mevsim yaşam imkanı sunduklarını kaydetti. 550 bin ile 740 bin euro aralığında satışa sunulan projede ikiz villalar bürüt 192 metrekare, çatı terasında havuz bulunan penthouse daireler ise bürüt 197 metrekare büyüklüğe sahip. Yusuf Şimşek, 2016’nın ikinci yarısında teslim edilecek projenin Bodrum Kalesi'nden marinaya, Kos Adası'ndan Datça Burnu'na kadar panoramik bir Bodrum manzarasına sahip olduğuna dikkat çekti. Elysium Miramar projesi, Bodrum merkeze yürüme mesafesinde yer alıyor.

Sırada Elysium Premier var

Elysium Miramar, Ofton'un Bodrum'da geliştirdiği ilk proje. 63 bin metrekarelik bir alanda geliştirilen projenin ikinci etabına da bu yılın sonunda başlanacak. İki etap ile birlikte toplamda 86 villalık bir yaşlam alanı ortaya çıkacak. Şirket daha önce İstanbul dışında Kıbrıs'ta projeler geliştirmiş. 10 yıl önce Bodrum'un gündeme geldiğini ancak Kıbrıs'a gittiklerin anlatan Ofton İnşaat Yönetim Kurulu Eş Başkanı İsmail Hakkı Altun, Kıbrıs’ın beklentilerini karşılamadığını, Bodruma 10 yıl önce girmedikleri için pişman olduklarını söyledi.

Bodrum’da projeler geliştirmeye devam edeceklerini anlatan İsmail Hakkı Altun, Elysium Miramar’ın yükseldiği bölgede daha büyük yaşam alanlarına sahip bir diğer yeni projeleri Elysium Premier’in inşaatına da başladıklarını açıkladı. Yeni projenin her biri yaklaşık 600 metrekarelik müstakil villalardan oluşacak.

1 milyar TL ciro hedefliyor

Ofton İnşaat’ın 2015 yılı hedeflerine de değinen İsmail Hakkı Altun, şunları söyledi: “Gerek gayrimenkul sektöründe gerekse turizm sektöründe, birden fazla projeyi eş zamanlı olarak yürütüyoruz. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 100 milyon TL ciro elde ettik. Bu sene gayrimenkul sektöründe 500 milyon TL, turizm sektöründe de 25 milyon dolar ciro hedefliyoruz. Yeni adım atacağımız perakende sektöründe ise 5 milyon euro yatırım gerçekleştireceğiz. Böylelikle 2015 yılında 570 milyon TL, 2016 yılında da 470 milyon TL olmak üzere gelecek iki yılda 1 milyar TL’yi aşan ciro hedefliyoruz."