Ofton konuttaki iddiasını otelciliğe taşıyor

Bir yandan yeni konut konut projelerine strat veren Ofton diğer yandan da otel yatırımlarını sürdürüyor. İstanbul’da yeni yatırımlarla 5 otelde bin oda kapasitesine ulaşacak Ofton, otellerini kendisi işletecek

Ofton konuttaki iddiasını otelciliğe taşıyor

Koşuyolu, Şişli Bomonti, Kandilli ve Bodrum'da yeni konut yatırımlarına start vermeye hazırlanan Ofton, bir yandan da otel yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Yatırımını gerçekleştirdiği otellerin işletmesini Rixos'un yaptığı Ofton, Rixos'la işletme sözleşmesini feshettikten sonra mevcut otellerini ve yeni otellerini kendisi işletmeye karar verdi.

İstanbul'da 3 yeni konut projesi
Ofton İnşat Yönetim Kurulu Eş Başkanı Yusuf Şimşek, konut yatırımlarına İstanbul'un merkezi lokasyonlarında devam ettiklerini belirtti. Ofton'un ruhsat aşamasında olan iki projesinden biri olan Şişli Bomonti'deki projesinde ön satışlar başladı. Elysium Art Şişli adını taşıyan projede 216 adet daire bulunuyor.
Yusuf Şimşek, daha önce Kandilli'de inşaatını tamamladıkları Elysium Serene Kandilli projesinin bitişiğinde 75 dairelik yeni bir projeye başlayacaklarını da açıkladı. Ocak-Şubat gibi start verilecek projede 3 bloktan oluşacak ve içinde 1+1 ve 2+1 daireler yer alacak.

Koşuyolu ruhsat bekliyor
Yusuf Şimşek Koşuyolu'nda merkezi konumuyla dikkat çeken Elysium Elit Koşuyolu projesine yakında start vereceklerini açıklayarak, "Projemiz 10 dönüm arazi üzerinde 2 blok şeklinde inşa edilecek. Ayrıca 6 bin 500 metrekarelik ticari alandan oluşacak. Burada bin 500 metrekare market alanı, bin 200 metrekare spor alanı, markalı cafeler bulunacak" dedi. Yusuf Şimşek, projenin 100 milyon dolarlık bir değere sahip olduğunu, daire satış fiyatlarının da 5 – 6 bin dolar seviyelerinde olacağını kaydetti.

Şehir otelciliğinde de iddialı
Ofton, konut yatırımlarının yanı sıra şehir otelciliğinde de iddialı. Geçtiğimiz aylarda Taksim'deki 142 odalı Taksim Suits otelinin işletmecisi Rixox ile yolları ayıran Ofton, mevcut otellirini ve yeni yapacağı otelleri kendi işletme kararı aldı. Böylelikle Ofton otel işletmeciliği alanına da adım atmış oldu.
Yusuf Şimşek, yeni otel yatırımlarına devam edeceklerini ve bundan böyle otellerini kendilerinin işleteceği bilgisini verdi. Yusuf Şimşek, "Bir ya da iki tane otel zinciriyle franchise anlaşması yaparak otellerimizi kendimiz işleteceğiz. İlk adımı Kasımpaşa'da atıyoruz. Kasımpaşa'da yapımını tamamladığımız 5 yıldızlı, 214 odalı otelimizi Hilton Garden Inn markasıyla işleteceğiz. Diğer otellerimiz için dünyaca ünlü farklı markalarla da görüşüyoruz" dedi.

Merter ve Levent'e yeni oteller
Şehir otelciliğinde yatırımlara devam edecek Ofton, Merter'de satın aldığı Sportive arsasına, 320 odalı, 4 yıldızlı bir otel inşa edecek. 80 milyon dolarlık yatırımla hayata geçecek otelin 2016 yılında açılması planlanıyor. Ofton, Levent'te de Sabancı'ya komşu olmaya hazırlanıyor. Sabancı Plaza'nın hemen arkasındaki araziye otel projesi hazırlayan Ofton, burada 180 odalı bir şehir oteli projesini hayata geçirecek.

Bodruma dev yaşam merkezi kuracak
Ofton İnşaat İstanbul'daki yatırımlarının yanı sıra Bodrum'da da dev bir yaşam merkezi projesi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Ofton İnşaat'ın Bodrum projesi hazır. Proje Pro-Ce mimarlıktan Cenk Çoktezcanlı imzasını taşıyor. Ruhsat sürecinde son aşamaya gelinen Bodrum projesi 66 dönüm alan üzerine kurulacak. Yusuf Şimşek, Bodrum projesinde 23 blokta 46 adet 2+1 ve 46 adette 3+1 rezidansın yanı sıra 12 adet de 600'er metrekare büyüklüğünde villanın yer alacağını açıkladı. İçinde SPA alanlarından, spor komplekslerine, restoranlara kadar bir çok özel işletmenin bulunacağını kaydetti. Ofton İnşaat Bodrum projesi içinde dünyaca ünlü rezidans işletmecileriyle görüşmelerini sürdürüyor.