Öğrenciler, 'Kent Düşleri'ni sergileyecek

180 üniversite öğrencisi Kent Düşleri Atölye'sinde İstanbul'a ilişkin projeler hazırladı. Kent Düşleri Sergisi 1-29 Ekim'de gezilebilecek

Öğrenciler, 'Kent Düşleri'ni sergileyecek

27 Eylül 2012 / emlakwebtv
2005 yılından bu yana her yıl Temmuz ayı boyunca sürdürülen Kent Düşleri Atölyelerinin yedincisi "Kamusal Alanlar" temasıyla 2 Temmuz – 3 Ağustos tarihlerinde Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy binasında gerçekleştirildi.

Farklı disiplinlerden ve farklı üniversitelerden 180 öğrenci, Eminönü Hanlar Bölgesi, Ayvansaray/Tokludede, Tophane/Çukurcuma, Beyoğlu İstiklal Caddesi ve Yakın Çevresi, Beşiktaş Çarşısı ve Yakın Çevresi, Küçükçekmece İç-Dış Kumsal Sit (Trakya BKBT), Tarihî Kadıköy Çarşısı ve Yakın Çevresi (Anadolu BKBT) olmak üzere yürütücüleriyle birlikte yedi ayrı bölgede çalıştılar.

Öğrenciler bu alanlara ilişkin ortak projeler/düşler ürettiler. Öğrencilerin bu ortak üretimleri Mimarlık ve Kent Şenliği'nin ilk gününde mimarlık ortamıyla buluşuyor.

Kent Düşleri VII Sergisi Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi'nin Karaköy binasında 1 - 29 Ekim tarihleri arasında açık kalacak.

Kent Düşleri VII Sergisi

1- 29 Ekim 2012

Açılışı ve Kokteyl: 1 Ekim 2012, Saat: 18.30

Yer: Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Binası

İletişim için: (212) 251 49 00