Öğrencilere özel proje: Univa Student Residence

Erkanlı Grup, Türkiye'de ilk kez "öğrencilere" özel olarak tasarlanan Univa Student Residence projesinin lansmanını gerçekleştirdi. Sakarya'da hayata geçirilecek olan proje 126 milyon TL'ye mâlolacak

Öğrencilere özel proje: Univa Student Residence

Erkanlı Grup, Türkiye gayrimenkul sektöründe ilk kez hayata geçirilecek öğrenci evi konsepkti için çalışmalarını tamamladı. Sakarya'da hayata geçirilecek olan "Univa Student Residence" 126 milyon TL'ye mâlolacak.

Asset Campus Housing işbirliğiyle
Türkiye'de yüksek öğretime kayıtlı öğrenci sayısı 5.5 milyonu bulurken, Türkiye gayrimenkul sektörü ilk kez öğrencilere yönelik bir lüks konut projesi geliştiriyor. Erkanlı Grup öğrencilerin yurt sorunlarından hareketle, dünyada uygulanmakta olan yeni bir yatırım modelini hayata geçirmeye hazırlanıyor. ABD'de öğrenci evleri konusunda büyük bir deneyim sahibi Asset Campus Housing işbirliğiyle Sakarya'da inşa edilecek olan Univa Student Residence öğrenci evleri projesi, bölgenin yurt ihtiyacını büyük oranda  karşılamayı hedefliyor.

Öğrencilere özel proje: Univa Student Residence

Univa Student Residence projesi'nden düzenli kira garantisi
35 metrekare ile 70 metrekare arasında değişen konutlardan oluşan Univa Student Residence projesinde evler, bağımsız birimler halindeki tapularla satılacak. Sistem evi satın alan yatırımcının 15 yıl süresince evlerin işletmesini Erkanlı Grup ve Asset Campus'a devredecek ve her ay düzenli bir kira gelirine kavuşacak. 

8 yılda geri dönen yatırım
İki öğrencinin barınabileceği şekilde tasarlanacak olan 35 metrekarelik bir odada öğrenci başına 800 TL kira geliri edinilecek. Böylece yatırımcıya ayda 1.600 TL'lik bir kira geliri sunması hedefleniyor. Toplam gelirin yüzde 40'i işletme firması tarafından giderler için kesilirken, yatırımcıya ayda 950 TL'lik net kira geliri sağlanacak. Uygulamayla birlikte yatırımın geri dönüş süresinin 8 yılın altına düşebileceği öngörülüyor. 

Projeyle ilgili olarak düzenlenen basın toplantısında bir açıklama yapan Erkanlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Hüseyin Erkanlı, Sakarya Üniversitesi'ne yürüme mesafesinde yer alan projenin 126 milyon TL'ye mâlolacağını söyledi. Projenin inşaatına Aralık 2015 tarihinde başlanacak ve 2017 yılının son çeyreğinde faaliyet geçeceği bildirildi.30 bin metrekarelik arsa üzerinde 60 bin metrekarelik inşaat alanı üzerinde yükselen projede 2 bin 48 öğrencinin barınabileceği, 512 bağımsız birim ve bin 24 oda bulunacak. 

Öğrencilere özel proje: Univa Student Residence

Erkanlı GRup büyük şehirlere hazırlanıyor
Sakarya'dan sonra ikinci yatırımlarını İstanbul'da gerçekleştirmeyi planladıklarını vurgulayan Erkanlı: 

"Proje sadece Sakarya ile sınırlı kalmayacak. Burada sadece bir başlangıç yaptık. İstanbul başta olmak üzere büyükşehirlerdeki üniversitelere yakın lokasyonlarda, yatırımlarımıza Erkanlı Grup olarak devam edeceğiz” dedi 

96 bin 250 TL'den başlayan fiyatlarla
Öğrenci evleri projesinde 35 metrekarelik daire tiplerinin peşin lansman fiyatı ise 96.250 TL'den başlayacak. Projeden daire sahibi olmak isteyenlere ayda 950 TL'den başlayan taksitlerle 36 ay vadede satış seçeneği de sunulacak. 

 

Firma Bilgisi: Erkanlı Grup
Proje Bilgisi: Univa Student Residence